Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 28. října 2018 (16:12) Pavel Jelínek

Karel Abraham vyjel v Austrálii no motorce kolegy nejlepší výsledek roku 2018 !

Abraham získal v Austrálii nejlepší výsledek roku 2018

Maverick Viñáles ukončil řadu dvaadvaceti závodů Yamahy bez vítězství – vyhrál Velkou cenu Austrálie. V poslední třetině závodu dominoval. Španělskému závodníkovi se podařilo ostatním ujet, potom už se na nic neohlížel a získal první vítězství od Velké ceny Francie roku 2017. Pódium doplnili italští závodníci Andrea Dovizioso a Andrea Iannone. Na pódium se dostali jezdci na motocyklech tří různých výrobců.

Prvních sedm závodníků se vešlo do sedmi sekund. Jedním z těchto jezdců byl Álvaro Bautista z týmu Ángela Nieta, který tentokrát reprezentoval tovární tým Ducati a získal svůj nejlepší výsledek sezony – čtvrté místo. Na pódiové umístění měl pouze dvousekundovou ztrátu. Marc Márquez, který si zajistil titul minule v Japonsku, nemohl závod dokončit. Jeho motocykl byl poškozený při kolizi, zezadu do něho narazil Johann –Zarco. Předposlední kolo sezony se koná o příštím víkendu v Malajsii.

 

Karel Abraham z týmu Ángela Nieta získal svůj nejlepší letošní výsledek – 11. místo. Startoval z 13. pozice, když mu v sobotu těsně unikl postup do druhé kvalifikace. Maximálně využil Ducati GP17, na které normálně jezdí jeho týmový kolega Álvaro Bautista. V prvních deseti kolech se držel vedoucí skupiny, potom mu jízdu trochu zkomplikovalo podkluzování a neklidná jízda zadní pneumatiky, takže do cíle dojel jako jedenáctý. Tím zdvojnásobil počet bodů, které už letos získal. Mike Jones, jeho týmový kolega pro toto kolo, zakončil svůj domácí závod slušným osmnáctým místem, poté co se po celý víkend zlepšoval.
 
Karel Abraham, 11. místo:
„S tímto závodem musíme být spokojení, zdvojnásobili jsme počet bodů za tuto sezonu v jediném kole. Jsem moc rád, že jsem měl šanci jet na Ducati GP17. Měl jsem možnost vidět, jak velký potenciál má tento motocykl, ale také je nutné uvážit, že pro kteréhokoli závodníka nebo hlavního mechanika je těžké najít perfektní nastavení pro novou motorku během jediného víkendu.

V každém případě jsme odvedli dobrou práci a mohli jste to vidět na začátku závodu, kdy jsem se cítil opravdu dobře. Potom začala motorka podkluzovat a nadskakovat. Změnil jsem mapování a na dvě kola to pomohlo, ale pak to zase začalo. Nechtěl jsem použít poslední dvě mapy, protože ty jsou pro použití v naléhavém případě a stále ještě jsme před sebou měli mnoho kol.

Jezdci za mnou se přibližovali a já jsem se do toho chtěl víc opřít, ale z motorky jsem nemohl víc dostat. Nakonec se mi naštěstí podařilo zůstat před nimi.”
 
Mike Jones, 18. místo
„Dnes jsem jen chtěl dát tomu maximum a dokončit závod. A tohoto cíle jme dosáhli. Jsem moc rád a jsem vděčný týmu Ángela Nieta za to, že mi poskytl příležitost závodit v MotoGP před australskými fanoušky. Byla to neuvěřitelná zkušenost. Výkon toho motocyklu je šílený a brzdná síla je neskutečná. Byl to fyzicky náročný víkend, protože tohle je tak odlišná motorka Ve srovnání s čímkoli, na čem jsem předtím jezdil.”

 

 

Zdroj: TZ týmu

Překlad: Hana Masaryková

Fotky

Další články

Komentáře