Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 21. srpna 2017 (15:30) Pavel Jelínek

Karel Abraham bude v týmu Aspar pokračovat i příští rok

Karel Abraham bude v týmu Aspar i příští rok

První sezona českého závodníka v týmu Pull&Bear Aspar přinesla jeho zatím nejlepší výsledek v MotoGP – v Assenu byl sedmý.
Karel Abraham bude ve spolupráci s týmem Aspar pokračovat i v sezoně 2018. Má před sebou druhou sezonu ve španělském týmu, poté co předvedl dobré výkony v letošní sezoně. Na Ducati GP15 dosáhl svého nejlepšího výsledku v Assenu, kde přejel cílovou čáru jako sedmý
.
 
Karel Abraham se vrátil do elitní třídy motocyklových závodů po jedné sezoně v mistrovství světa superbike. Během prvních jedenácti kol letošní sezony získal v kvalifikaci v Argentině svou zatím nejlepší pozici – druhé místo. Dvakrát se dostal do první desítky a celkem v pěti závodech skončil na bodované pozici. Letošní sezona je jednou z nejvyrovnanějších sezon královské třídy. 
 
Jorge Martínez „Aspar”, hlavní manažer týmu: „Obnovení smlouvy s Karlem Abrahemem je pro tým Aspar důvodem ke spokojenosti. Když jsme s ním loni podepsali smlouvu, cítili jsme, že by mohl odvést dobrou práci, ale výsledky, kterých jsme dosáhli, byly velmi pěkným překvapením. Počínal si mnohem lépe, než jsme očekávali, hned od předsezonního období. Jak pokračovaly závody, dál se zlepšoval a dosahoval skvělých výsledků. Myslíme si, že se spolu s ním můžeme dál zlepšovat i v budoucnosti. Je to snadná volba. On je spokojený s týmem a my jsme spokojení s ním, takže máme v úmyslu stejným způsobem pokračovat a budeme se snažit dosáhnout ještě vyšších cílů.”
 


 
Karel Abraham: „Jsem moc rád, že jsem obnovil smlouvu s týmem Aspar. To, že budu pokračovat se stejnou skupinou lidí, je pro mne velmi důležité. Jsem moc rád. Už se těším na nové úkoly v příští sezoně, ale teď momentálně se potřebuji soustředit na zbytek letošní sezony, což je to nejdůležitější. Jak jsem řekl, jsem velmi spokojený, ale musím se soustředit na to, co je tady a teď.”

 

 

PR
překlad Hana Masaryková

Fotky

Další články

Komentáře