Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 25. června 2019 (00:11) Pavel Jelínek

Kamionové mistrovství Evropy zavítalo na Hungaroring..

FIA ETRC na Hungarii vládli Němci

Druhé letošní klání mají za sebou jezdci FIA ETRC, neboli kamionového mistrovství Evropy. To se sotva rozjelo a po Misanu čekal na jezdce zatáčkovitý Hungaroring. Po první závodu v Misanu vedl Adama Lacko s Buggyrou, s malým náskokem na Hahna, a tak fanoušci čekali nažhavení na další bodový příděl. Ovšem ten se nekonal. Hned v první jízdě ho traťový komisaři za překročení rychlosti 160km/h vyloučili, i to se bohužel stává, je to motorsport.

V první jízdě zvítězil obhájce titulu Němec Jochen Hahn na Iveku, druhé auto viděli diváci ze Španělska, a to Antonia Albaceteho a bronz odvezl do Portugalska José Rodriguez s MANem. Oly Janes s další Buggyrou dojel celkově devátý, před Španělem Recuencem.

Druhý závod skončil vítězstvím Saschi Lenze z Německa s MANem, před René Reinertem a Stephanie Halm, tedy hned tři německá auta na bedně. Ještě aby toho nebylo moc, tak to podtrhl čtvrtým místem André Kursim s Ivekem. Adam Lacko po stíhačce z posledního místa dojel osmý, před Angličanem Gibbonem na MANu.

Druhý den jsme všichni čekali, že se karta obrátí a Adam si polepší. Ačkoliv ve třetí jízdě skončil na šestém místě, tak při poslední jízdě víkendu musel Adam Lacko odstoupit pro poruchu vozu. Svůj smolný den si vybral dokonale a body budou notně chybět. Ale není třeba házet flintu do žita hned na úvod seriálu, sezóna sotva začala. Třetí závod hrálo prim Iveco, neboť Jochen Hahn porazil Stephanie Halm, třetí místo patřilo domácímu Norbi Kissovi s Mercedesem stáje Tankpool 24. Jeho stájový kolega a zároveň nováček Fabio Citignola skončil těsně za bodovanou desítkou.

 

I poslednímu závodu kralovali Němci, vítězství vybojoval ovšem André Kursim s Ivecem, před dravcem René Reinertem s MANem a poslední bronz vychutnal Antonio Albacete. Do desítky se osmým místem vešel i Brit Anderson, tak i desátým místem další Brit Oly Janes s Buggyrou.

Další body se budou porcovat na Slovakiaringu, ke slovu se ale také letos dostane pravidelný hostitel autodrom Most na přelomu srpna a září.

https://www.youtube.com/watch?v=bz9N2CI3CNg&feature=youtu.be

 

 

Vláďa Rožánek

FIA European Truck Racing Championship 2019

 

PR

Fotky

Další články

Komentáře