Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 2. října 2015 (22:49) Pavel Jelínek

Josefa Zárubu čeká poslední závodní víkend NECu

Letošní sezóna formulového seriálu Northern European Cupu se nezadržitelně blíží ke svému závěru. Na třicítku talentovaných mladíků čekají již tento víkend na Hockenheimringu tři závěrečné závody, které s definitivní platností urči konečné pořadí sezóny 2015.

O vylepšení svého dosavadního postavení a postup do elitní desítky se na 4.574 metrů dlouhé trati pokusí také jihomoravský závodník Josef Záruba, který ve třinácti odjetých závodech prozatím posbíral až doposud 107,5 bodů. To jej řadí na průběžné jedenácté místo.

Podíváme-li se na Zárubovu situaci v tabulce průběžného hodnocení jednoduchou závodní matematikou, vyvodíme, že v reálných možnostech brněnského závodníka je posun na 8. či  7. místo. To ostatně potvrzuje i sám Josef Záruba:

"Na Hockenheimringu nás čekají tři závodní jízdy. Trať znám z předchozích let již velice dobře a tak se chci od počátku plně soustředit na rychlé kvalifikační kolo. Od kvalifikačního výsledku se bude odvíjet i zbývající část víkendu. Rád bych se v každém závodě prosadil alespoň do desítky, a pokud by se podařila první pětka či pódium tak jako tomu bylo v loňském roce, mohl bych považovat závěr letošní sezóny za vydařený," řekl Josef Záruba před odjezdem do Německa.

Zárubova slova pak doplnil jeho manažer Jiří Mičánek jr.: "Pokud se Jožkovi v kvalifikaci podaří prosadit do desátého místa, tak by první pětka v závodě nemusela být daleko. Před sezónou jsme chtěli útočit na první pětku absolutně. To se díky nepovedenému víkendu v Monze už nepovede, ale posun na osmou příčku je reálný. Nebude to však vůbec jednoduché, ale je to výzva. Pokud by se Jožkovi podařilo být pátý či šestý, tak bych byl spokojen."

Harmonogram závodního víkendu:
Pátek 2. října
10:45 - 1. volný trénink
15:40 - 2. volný trénink

Sobota 3. října
10:20 - kvalifikace
16:35 - 1. závod

Neděle 4. října
10:35 - 2. závod
17:00 - 3. závod

PR: GP Group s.r.o.

Fotky

Další články