Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 10. dubna 2018 (23:36) Pavel Jelínek

Jindřich Štolfa na Kopné mezi historiky pátý !

Jindřich Štolfa se Zdeňkem Hawlem mezi historiky pátí

Již po čtyřiadvacáté se uskutečnil Rallysprint Kopná ve Slušovicích. Po sedmi rychlostních zkouškách, které měřily necelých sedmdesát kilometrů, se již počtvrté radoval z absolutního vítězství Tomáš Kostka navigovaný spolujezdcem Ladislavem Kučerou ve vozem Škoda Fabia R5.

Na stupních vítězů ho doprovodili druhý Antonín Tlusťák s vozem Hyundai i20 WRC a třetí Martin Vlček s Fordem Fiesta R5. Svůj dosavadní nejlepší výsledek zajel bývalý autokrosař Tomáš Pospíšilík, který dojel sedmý. Celkově odstartovalo sto sedm posádek, cíl spatřilo osmdesát sedm z nich.

 

Z podkrkonošských posádek se dařilo dvojici Václavík jr. - Hájek, kteří se Škodou Felicia vyhráli třídu 14 a pak také dvěma posádkám v Mistrovství České republiky historických vozů. Zde dominoval podle předpokladů v absolutním pořadí zkušený Vlastimil Neumann se silným a špičkovým vozem Ford Escort Cosworth s původem startů v mistrovství světa.

Druhé místo si jízdou „na doraz“ na závěrečné erzetě vybojovala posádka Trotina týmu Petr Šimurda – Milan Dlouhý s vozem Škoda 130 LR. Páté místo absolutně, druhé ve skupině 5 a vítězství ve třídě F6 pak získala posádka Jindřich Štolfa – Zdeněk Hawel s vozem Rover Metro. Pravidelně zajížděli časy okolo pátého místa, na šesté rychlostní zkoušce byli dokonce třetí.

 

„Soutěž se odjela se za krásného počasí, překvapivá byla i divácká kulisa. Auto fungovalo motoricky dobře, určitý problém nastal na erzetě Kopná, kde byl více rozbitý povrch. Což podvozek našeho vozu nepobíral a Rover skákal místy jako pingpongový míček. Ale s dosaženým výsledkem jsme nadmíru spokojeni,“ charakterizuje stručně start na úvodní letošní soutěži Zdeněk Hawel.

„Už teď se těšíme na Historic Rallye Vltava, kde se sejde nebývalá a početná konkurence a věříme, že zdejší erzety budou našemu vozu vyhovovat ještě lépe.“ A jak byl spokojený majitel vozu Miroslav Krčmář, který bude Jindřicha Štolfu letos rovněž několikrát navigovat? „Jindra je profík a ví, co jak načasovat, auto šetřil a přitom vyjel nejvíc, co se na body do mistráku dalo a Zdenda mu k tomu poskytuje nezbytný organizační a spolujezdecký komfort.“

 

 

Pavel Vydra

PR

Fotky

Další články

Komentáře