Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 12. července 2018 (12:59) Pavel Jelínek

Jezdci Twingo Cupu okusili 260minutovou vytrvalost.

Jezdci Twingo Cupu absolvovali 260minutovou vytrvalost

Závodníci Twingo Cupu z ESET TWC v přípravách na srpnový podnik v Grobniku neotálejí. O uplynulém víkendu se na slovinském okruhu GAJ poblíž hranic s Chorvatskem konal vytrvalostní závod, vypsaný jen pro tato malá pohárová auta.

Závod po čtyřech hodinách a dvaadvaceti minutách vyhrála bratrská dvojice Tomáš a Matěj Korení s náskokem půl minuty před další bratrskou dvojicí Alfred a Stefan Kramerovi. Ve stejném kole dojela ještě posádka Poglajen, Primožič, Uršič a Avbelj, která si připsala i nejrychlejší kolo.

Do závodu odstartovalo 15 posádek a cíl nespatřilo pouze jediné twingo, což svědčí o kvalitě těchto francouzských vozů.

 

Bratrský souboj v Twingo Cupu

O průběžné vedení v Twingo Cupu v ESET MMSR se v letošní sezoně přetahují dva bratři. Alfred Kramer vyhrál úvodní závod na Hungaroringu, druhé jízdě pak opanoval jeho bratr Stefan. Prakticky stejný scénář se odehrával i na dalším podniku na Autodromo di Franciacorta, kde se nejprve radoval Alfred a poté Stefan.

Bratrská dvojice tak letos ještě nedala šanci žádnému ze soupeřů a vévodí tabulce průběžného pořadí. V čele se drží díky bodovému indexu Alfred Kramer s 40,26 body, Stefan Kramer má na kontě 39,64 bodů. Těsně za nimi je na třetím místě Tomaš Trček s 37,14 body.

„Sezona se letos pro mě vyvíjí velmi dobře a doufám, že v těchto výsledcích budu pokračovat,“ řekl Alfred Kramer.

„Pokaždé když se Stefanem proti sobě závodíme, ať už v autě nebo na motokárách, jdeme do sebe sice velmi tvrdě, ale vše v rámci fair play. Navzájem se bičujeme k lepším výkonům už od dětství a je skvělé s ním závodit. Samozřejmě se budu snažit udržet vedení, nicméně soupeři nespí a bude to velmi zajímavý zbytek sezony,“ dodal Kramer na závěr.

 

PR

Zdroj: 

Další články

Komentáře