Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Sobota, 12. srpna 2017 (10:27) Pavel Jelínek

Jedinečné asfaltové dobrodružství mezi vinicemi.

WRC Německo: Jedinečné asfaltové dobrodružství

WRC2 09. 08. 2017
Desátý podnik FIA Mistrovství světa v rally (WRC) se odehraje na západě Německa a jeho centrem bude letovisko na březích jezera Bostalsee. Německá rally (17. až 20. srpna) patří k nejnáročnějším a nejobtížnějším asfaltovým soutěžím sezony.

21
rychlostních zkoušek
309
měřených kilometrů
9x


SLAVNOSTNÍ START PŘED DIVADLEM A ÚVODNÍ MĚSTSKÁ RYCHLOSTNÍ ZKOUŠKA

Servisní zóna Německé rally je letos nově situována k Bostalsee a soutěž tak opouští kulisy historického města Trevíru. Slavnostní start se ve čtvrtek večer odehraje před saarbrückenským státním divadlem a na ceremonii naváže úvodní městská rychlostní zkouška.

 


ŠKODA FABIA R5, ŠKODA Motorsport. Rallye Deutschland 2016
OSTRÉ ZATÁČKY MEZI VINICEMI

Páteční etapu tvoří sedm „erzet“. Na programu jsou dva testy nad řekou Moselou, z nichž každý se pojede dvakrát. Jedná se úzké tratě klikatící se vinicemi s velkým množství náročných ostrých zatáček („vracáků“), které prověří pozornost a reakce jezdců i spolujezdců. Itinerář úvodní etapy dotváří tři průjezdy novou „superspeciálkou“ Wadern-Weiskirchen.

 


Jan Kopecký / Pavel Dresler, ŠKODA FABIA R5, ŠKODA Motorsport. Rallye Deutschland 2016
ZRÁDNÉ HINKELSTEINY NA PANZERPLATTE

Část sobotní etapy se odehraje ve vojenském prostoru Baumholder. Celkem pět rychlostních zkoušek se pojede na rozbitém betonu tzv. Panzerplatte. Zdejší „erzety“ lemují mohutné betonové zátarasy, známé jako hinkelsteiny, které už v průběhu let ukončily naděje na dobrý výsledek mnoha posádek. Nejzrádnější podmínky panují na Panzerplatte za deště, kdy tratě velice kloužou. V kontrastu s rychlostními zkouškami ve vojenském prostoru jsou zbývající čtyři rychlostní zkoušky sobotní etapy, které se jedou na širších a rychlejších tratích, přeci jen o něco jednodušší.

 


Jan Kopecký / Pavel Dresler, ŠKODA FABIA R5, ŠKODA Motorsport. Rallye Deutschland 2016
Závěrečnou etapu Německé rally tvoří čtyři nové rychlostní zkoušky situované nedaleko hranic s Francií a Lucemburskem. Poté už posádky zamíří na cílovou rampu umístěnou v servisní zóně v Bostalsee.

CHARAKTERISTIKA RALLYE DEUTSCHLAND 2017

Německá rally je zrádná v tolika ohledech, že týmy mají k dispozici tzv. špióny, kteří projíždějí tratě nedlouho před soutěžními vozy a předávají posádkám nejčerstvější informace o počasí a podmínkách na rychlostních zkouškách. Na jejich základě pak spolujezdci aktualizují své rozpisy. I sebemenší chyba může totiž znamenat předčasný konec v soutěži, zejména pokud dojde ke střetu s některým z již zmíněných hinkelsteinů.


Rallye Deutschland - Základní charakteristika
Na Německé rally týmy v závislosti na podmínkách volí mezi tvrdou a měkkou směsí pneumatik. Vzhledem k proměnlivému počasí však bývá i taková volba oříškem, přitom správně zvolené pneumatiky mají velký podíl na úspěchu či neúspěchu posádky.

Německá rally je povinným podnikem šampionátu WRC2 a na seznamu přihlášených figuruje i devět posádek s vozy ŠKODA FABIA R5. Desátý podnik letošní sezony světového šampionátu tak bude jistě zajímavý a divácky atraktivní.

17 - 20
SRPEN
4 dny
WRC2
Rallye Deutschland
Německo

https://www.skoda-motorsport.com/
PR

foto dole - před deseti lety

Fotky

Další články

Komentáře