Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 5. prosince 2019 (18:44) Karel Lacina

JDC Miller Motorsports v IMSA 2020 s novou sestavou

Do startu 24h v Daytoně ještě nějaký čas zbývá, ale jednotlivé týmy už naplno zbrojí. JDC Miller Motorsports , sídlící v Minnesotě, společně se společností Mustang Sampling LLC, nasadí v sezonách 2020 a 2021 šampionátu IMSA WeatherTech Sportscar sportovní prototyp nejvyšší kategorie Cadillac DPi VR, neboli to nejlepší, co v současné době za oceánem jezdí.

Do jeho kokpitu usedne silná dvojice Joao Barbosa a ze seriálu Indycar odejitý Sebastien Bourdais, která má na co navazovat. Vždyt Mustang Sampling zvítězil v roce 2015 v šampionátu IMSA, v letech 2015, 2016 a 2017 v Michelin Endurance Cupu a v roce 2018 ve čtyřiadvacetihodinovce v Daytoně.

Jako týmový poradce a jedna z klíčových postav nově utvořeného týmu se bude o celý proces starat Christian Fittipaldi, legenda okruhového závodění nejen v Americe. Zatímco veterán IMSA Barbosa pojede společně s Mustang Sampling již šestou sezonu, Bourdais se do prototypů vrací po čtyřech sezonách, strávených v rámci programu Ford GT v sestavě Chip Ganassi Racing.

Pro vytrvalostní závody doplní jmenovanou dvojici Loic Duval, v součastnosti pilot DTM a Formule E.

 

 

" Jsme moc rádi, že můžeme pokračovat s naším prototypem Cadillac s novým partnerem i v roce 2020. Našich prvních pět sezon v IMSA at už s Action Express, Corvette nebo Cadillacem bylo skvělých. Měli jsme spoustu úspěchů a získali jsme několik vítězství, díky čemuž nás rodina IMSA začala brát vážně. Nyní s Miller Motorsport doufáme, že naše cesta bude pokračovat stejně" - řekl ředitel Mustang Sampling Ken Thompson.


Ke svému návratu do prototypu zdělil Bourdais - " Po dvou velmi těžkých týdnech naplněných nejistotou ohledně mé budoucnosti jsem nadšený, že mohu znovu závodit s prototypem a znovu se sejít s Joaem, Kenem a Brendou a jet za Miller Motorsports.

Chci poděkovat všem, kteří mi to umožnili a už se nemůžu dočkat, až usednu do kokpitu našeho vozu".


Tým JDC Miller Motorsport také uvedl, že v sezoně 2020 nebude provozovat pouze jeden exemplář Cadillacu, ale hned dva. O jezdecké sestavě se zatím jedná, stejně jako o hlavním sponzorovi.

 


 

 

Zdroj: Faceb

Další články

Komentáře