Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 22. ledna 2020 (12:25) Pavel Jelínek

Jaroslav Miškolci pomáhá stavět pro Jaroslava Valtra nový kamion pro Dakar.

Jarda Valtr letošní Dakar vynechal a  to proto, že staví nový kamión, jak již jsme dříve informovali. S novým kamionem - a bude to Iveco - plánuje vyrazit již na příští ročník Dakaru 2021. Již brzy  by pak měl vůz začít testovat. Na jaře bude následovat již start na Rallye  Maroko 2020.

"Dostavujeme auto a ještě nejsme dostatečně připravení a silní na to, abychom tak náročnou rallye absolvovali," řekl Valtr,kterému se stavbou nového speciálu pomáhá i  petinásobný  účastník  Dakaru Jaroslav Miškolci. Ten má  zkušedniosti s navigováním závodních kamionů i s jejich  stavbou.

Mělo by se jednat o podobný stroj, s jakým před pár dny zajel skvělé páté místo Martin Macík. Také Valtr, který má na kontě i umístění v TOP 10 věří, že jeho nové Iveco bude konkurenceschopné. 


A jak ještě Miškolci hodnotí Saúdskou Arábii, kde se jel v minulých dnech Dakar poprvé ? 

"Pozitivum je to, že je to kontrakt na pět roků. Trochu mi tam chybí oduševnělost a nasazení diváků oproti Jižní Americe. Saúdská Arábie by měla být slušným nástupcem afrického Dakar." říká. Mnohem více pak ZDE v pořadu Dakarské ozvěny.

 

 


Zdroj: ČT Sport

PR

foto týmu

Fotky

Další články

Komentáře