Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 20. února 2020 (21:31) Karel Lacina

Japonská invaze do asijského šampionátu silničních motocyklů pokračuje.

Velice zajímavě se plní startovní listiny motocyklového šampionátu Asia Road Racing, především co se týká japonských týmů.

Zatímco svoji účast již potvrdily sestavy Akeno Speed a Team One For All, dostává se jim i třetího do party. Svoji první sezonu v asijském mistrovství absolvovuje Speed Heart DOG FIGHT Racing Yamaha, sestava, která je od roku 1996 aktivní na japonské scéně.

Tým postaví Rei Toshimu s Yamahou R6 do třídy Supersport 600. 21 letý jezdec není v Asia Road Racing úplným nováčkem, když v letech 2016 a 2017 závodil na divokou kartu v AP250 na okruhu v Suzuce. V roce 2019 byl Rei ve třídě Supersport reprezentantem další značky Suzuki.

Všeobecně se očekává, že tato ekipa díky svým nejenom technickým schopnostem udrží dominanci Yamahy mezi Supersporty. Zde to bude pro ni již dvacátá sezona a na kontě má jíž devět titulů, Honda s osmi by ráda vyrovnala skore.

 


Muklada Sarapuech z týmu AP Honda Racing Thailand prolamuje genderové bariéry v asijském motoristickém sportu s dominací mužů, když tým potvrdil svůj vstup do třídy Supersport v Asia Road Racing 2020. Přestože ve třídě 600 už se několik žen představilo, teprve Sarapuech se přihlásila ke kompletní sezoně.

27 letá thajská jezdkyně vzdoruje zde zavedeným normám od doby, kdy poprvé získala závodní licenci v asijské sérii. V roce 2015 vybojovala titul v Asia Dream Cupu a stala se tak první ženou, jenž zvedla nad hlavu trofej ARRC. Od tohoto historického triumfu její výkony rok od roku stoupaly, v roce 2017 skončila v AP250 na desátém místě, o rok později se zlepšila na sedmé a v loňském roce dokonce na čtvrté místo.


Muklada bude partnerem 24 letého Passawita Thitivararaka v programu AP Honda Racing Thailand ve třídě 600, tým ještě tvoří dvojice jezdců ve třídě AP250, Piyawat Patoomyos a nováček Kantapat Yakantai, absolvent Honda Thailand Talent Cupu.

 

 

Zdroj: ARRC

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře