Neděle, 16. září 2018 (22:20) Pavel Jelínek

Jan Kopecký ve WRC 2 zvítězil, již po páté z pěti startů v letošním roce !

Jan Kopecký vstupoval do posledního dne rallye s náskokem 44,5 sekundy před Simonem Tempestinim na Citroënu C3 R5 a mohl se tak soustředit na to, aby dojel do cíle bezpečně, bez defektů a zachoval si tak vedení. Den začal čtvrtým místem v rychlostní zkoušce Marmaris 1 a následně ve trojici zbývajících erzet dojel vždy druhý, za Kajetanem Kajetanowiczem na Fordu Fiesta R5, ale před Tempestinim.

Takový výsledek nejenže stačil k tomu, aby si vedení udržel, ale dokonce svůj náskok zvýšil a do cíle power stage Marmaris 2, kterou rallye končila, s náskokem 1 minuta a 11,9 sekundy. S celkovým časem 4:17:49,7 tak Rallye Turecko v kategorii WRC 2 zvítězil, již po páté z pěti startů v letošním roce.

Pro tým to ale není jediný důvod k oslavám. S Janovým dosavadním skóre 125 bodů a 93 body Pontuse Tidemanda, který je hned za ním na druhém místě, je teď matematickou jistotou, že jeden z nich se na konci roku stane šampionem WRC 2. Tým ŠKODA Motorsport si také pojistil čtvrté vítězství v řadě v poháru týmů FIA WRC 2 (toto ještě musí být potvrzeno oficiálními výsledky FIA).

„Dnešní fantastický výsledek je zaslouženou odměnou celému týmu. Gratuluji Janovi a Pavlovi kteří, i přes počáteční těžkosti, ukázali svoji skvělou morálku a předvedli bezchybný výkon“, řekl k tomu po rallye spokojený šéf týmu ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek.

Spokojený byl i Jan Kopecký: „Velké díky týmu, který mi dal skvělý vůz ŠKODA FABIA R5, který vydržel na náročných šotolinových cestách. Teď jsme s Pavlem blízko k tomu, abychom korunovali svoje kariéry mistrovským titulem ve třídě WRC 2.

Konečné výsledky Rally Turkey Marmaris (WRC 2)
1.     Kopecký/Dresler (CZE/CZE), ŠKODA FABIA R5, 4:17:49,7 h
2.     Tempestini/Itu (ROM/ROM), Citroën C3 R5, +1:11,9 min.
3.     Ingram/Whittock (GBR/GBR), ŠKODA FABIA R5, +1:56,1 min.
4.     Kajetanovicz/Szepaniak (POL/POL), Ford Fiesta R5, +2:48,7 min.
5.     Heller/Olmos (CHL/CHL), Ford Fiesta R5, +7:41,2 min.

Current championship standings WRC 2 (after 10 of 13 rounds)
1.     Jan Kopecký (CZE) ŠKODA, 125 bodů
2.     Pontus Tidemand (SWE), ŠKODA, 93 bodů
3.     Gus Greensmith (GBR), Ford, 55 bodů

Číslo dne: 11
Tovární posádka týmu ŠKODA Motorsport, Jan Kopecký/Pavel Dresler, vyhrála každou z jedenácti rallye, ve kterých v roce 2018 startovali – pět podniků WRC 2 ve FIA World Rally Championship a šest rallye v Mistrovství České Republiky.