Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 31. srpna 2015 (00:44) Pavel Jelínek

Jan Kopecký se stal českým mistrem v rallye !!

Jan Kopecký získává český mistrovský titul s vozem ŠKODA Fabia R5
› Páté vítězství v pátém podniku přináší posádce Jan Kopecký/Pavel Dresler triumf v českém mistrovství v rally (MČR)
› Vítězství proti evropské elitě na 45. ročníku Barum Czech Rally Zlín a první titul pro tovární posádku s vozem ŠKODA Fabia R5
› Speciální hattrick v titulech pro dvojici Kopecký/Dresler: nejprve mistři Evropy (2013), pak asijsko-pacifičtí šampioni (2014) a nyní domácí mistři (2015)
› Michal Hrabánek: „Odměna za práci celého týmu“

Zlín 30. srpna 2015 – Tovární jezdec značky ŠKODA Jan Kopecký se stal českým mistrem v rally a věnoval tak továrnímu týmu první titul s novým vozem Fabia R5. Společně se svým spolujezdcem Pavlem Dreslerem triumfoval Kopecký na 45. ročník Barum Czech Rally Zlín na domácí půdě proti evropské elitě a nadchl tak tisícovky fanoušků. Po pátém vítězství v pátém podniku sezóny se posádka Kopecký/Dresler stala šampiony českého mistrovství v rally (MČR). Tím se jim po vítězství na mistrovství Evropy (2013) a v asijsko-pacifickém šampionátu (2014) podařil zcela ojedinělý hattrick v titulech.


„Gratulace českým mistrům Janu Kopeckému a Pavlu Dreslerovi! První titul s novým vozem ŠKODA Fabia R5 pro naši tovární posádku je odměnou za práci celého týmu ŠKODA Motorsport. A zároveň je to i potvrzení, že jsme při vývoji nového soutěžního speciálu postupovali správně,“ chválil šéf ŠKODA Motorsportu Michal Hrabánek.

Vůz ŠKODA Fabia R5, který se světové veřejnosti představil teprve v dubnu, se v průběhu českého mistrovství ukázal jako spolehlivé a rychlé vítězné auto. Zkušený jezdec Kopecký zůstal s vozem s pohonem všech kol i v pátém podniku sezóny neporažený a nedal tak evropské elitě žádnou šanci. Předposlední podnik MČR byl zároveň součástí mistrovství Evropy FIA v rally (ERC).

„Z mistrovského titulu máme obrovskou radost! Václav Pech nám v průběhu sezóny určitě neusnadňoval život. Ale náš vůz ŠKODA Fabia R5 je skutečně velice silný. Kromě toho bych chtěl poděkovat týmu ŠKODA Motorsport, který nám vítězství dost usnadnil. Nejprve triumf na Německé rally na mistrovství světa, o týden později úspěch na mistrovství Evropy doma – zažíváme skutečně úžasnou dobu. Teď se bude slavit,“ komentoval to Kopecký.

33letý jezdec potřetí získal vytoužený český titul - po r. 2004 (s vozem ŠKODA Fabia WRC) a r. 2012 (s vozem ŠKODA Fabia Super 2000).

Zajistilo mu ho přesvědčivé vystoupení na náročných asfaltových tratích na Moravě. Díky vítězství na všech osmi sobotních rychlostních zkouškách si posádka Kopecký/Dresler vypracovala náskok na hlavního rivala Václava Pecha, který na spletitých šesti nedělních rychlostních zkouškách obhájila i přesto, že jednou udělala „hodiny“. Mohla tak pokračovat ve své vítězné sérii v dvouletých odstupech: Po r. 2009, 2011 a 2013 oslavili čtvrté vítězství na vrcholném podniku sezóny českého mistrovství.


I po historicky prvním zisku titulu s vozem Fabia R5 pokračuje tovární tým ŠKODA ve svém letošním honu na tituly. V asijsko-pacifickém šampionátu (APRC) má k titulu namířeno tovární posádka Pontus Tidemand/Emil Axelsson. Nadějné jsou rovněž vyhlídky tovární posádky Esapekka Lappi/Janne Ferm v mistrovství světa FIA v rally (WRC 2). „Zisk prvního titulu je pro nás motivací k ještě tvrdší práci na dalších úspěších,“ uvedl šéf ŠKODA Motorsportu Michal Hrabánek.


Číslo pro Barum Czech Rally Zlín: 9

Nový vůz ŠKODA Fabia R5 dominoval i na rally mistrovství Evropy na Moravě. Devět z 15 rychlostních zkoušek vyhrála posádka Jan Kopecký/Pavel Dresler. V sobotu přitom noví čeští mistři předvedli úžasný výkon, když pro sebe rozhodli všech osm zkoušek.

Barum Czech Rally Zlín – konečný stav, celková klasifikace
1. Kopecký/Dresler (CZ/CZ), ŠKODA Fabia R5 2:12.17,7 hod.
2. Pech/Uhel (CZ/CZ), Mini John Cooper Works S2000 + 0.27,3 min.
3. Kajetanowicz/Baran (PL/PL), Ford Fiesta R5 + 0.39,9 min.
4. Lukyanuk/Arnautov (BY/RUS), Ford Fiesta R5 + 1.10,8 min.
5. Valoušek/Havelková (CZ/CZ), ŠKODA Fabia Super 2000 + 2.30,0 min.
Mistrovství ČR v rally (MČR)
Soutěž Datum
Rallye Šumava Klatovy 24.04.–25.04.2015
Rallye Český Krumlov 22.05.–23.05.2015
Rally Hustopeče 19.06.–20.06.2015
Rally Bohemia 10.07.–12.07.2015
Barum Czech Rally Zlín 28.08.–30.08.2015
Rally Příbram 02.10.–04.10.2015

 

 


ŠKODA Motorsport:
ŠKODA je v motoristickém sportu aktivní už od roku 1901 a již několikrát dosáhla vítězství v sérii Intercontinental Rally Challenge (IRC), v mistrovství Evropy (ERC), APRC (Asia-Pacific Rally Championship) nebo v jednotlivých slavných závodech, jako například na nejstarší rally na světě, která se od roku 1911 pravidelně koná v Monte Carlu.
Soutěžní speciál Fabia Super 2000 je nejúspěšnější model ve 114leté sportovní historii značky ŠKODA. V roce 2014 slavila ŠKODA hattrick v hodnocení jezdců i značek asijsko-pacifického mistrovství (APRC). Novým šampionům Janu Kopeckému/Pavlu Dreslerovi (CZ/CZ) se tak podařil historický mistrovský kousek, když jako první posádka v historii ve dvou po sobě následujících letech získala mistrovský titul v hodnocení jezdců mistrovství Evropy FIA (ERC) a poté i v APRC.

V ERC vyhrál tým ŠKODA Motorsport v roce 2014 zásluhou posádky Esapekka Lappi/Janne Ferm (FIN/FIN) potřetí za sebou titul s vozem ŠKODA Fabia Super 2000. Před Lappim získali ve voze ŠKODA Fabia Super 2000 tituly mistrů Evropy Fin Juho Hänninen (2012) a Jan Kopecký (2013).
V letech 2009 až 2014 získali piloti ve vozech ŠKODA Fabia Super 2000 na celém světě celkem téměř 50 mezinárodních a národních titulů.

Světová automobilová federace FIA schválila 1. dubna 2015 oficiálně homologaci nového soutěžního speciálu Fabia R5, který byl světovým médiím představen 15. dubna v České republice. Světovou soutěžní premiéru si Fabia R5 odbyla symbolicky na Rally Šumava, první soutěži Mistrovství České Republiky v rally 2015.

 

ŠKODA AUTO
› je jedna z nejstarších automobilek na světě. Od roku 1895 se v sídle firmy v Mladé Boleslavi vyráběla nejprve jízdní kola, brzy následovaly také motocykly a automobily,
› má v současnosti následující modelové řady osobních automobilů: Citigo, Fabia, Roomster, Rapid, Octavia, Yeti a Superb,
› v roce 2014 dodala zákazníkům, poprvé v jednom roce, celosvětově více než 1 milion vozů,
› od roku 1991 patří Volkswagenu, jednomu z globálně nejúspěšnějších automobilových koncernů. ŠKODA AUTO v koncernovém svazku samostatně vyrábí a vyvíjí vedle vozů také komponenty jako motory a převodovky,
› provozuje tři výrobní závody v České republice; vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále také na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery,
› zaměstnává celosvětově přibližně 25.900 pracovníků a je aktivní na více než 100 trzích.

PR

Fotky

Další články