Neděle, 18. srpna 2019 (18:40) Pavel Jelínek

Jan Kopecký poosmé vyhrál Barumku a je opět mistrem.

Vítězem Barum rallye 2019 se stal  dnes ve Zlíně  po soubojích od pátečmního večera do dnešního  odpoledne popáté v řadě a poosmé celkově  tovární jezdec Jan Kopecký s jeho novým speciálem Škoda Fabia R5 evo. Ve dramatu o druhou příčku o minutu a půl za  úřadujícím mistrem světa  WRC 2  se nakonec radoval český  rallye talent Filip Mareš, který Brita Chrise Ingrama nakonec porazil o   minimální rozdíl - 0,3  sekundy.

Jan Kopecký ale tentokát nevyhrál všechny RZ. Pvní den sice vyhrál  úvodní spúeciálku na autobusovém nádraží, ale v sobotu od rána vyhrávali jezdci hned dvou ruských posádek a český jezdec se s nimi přetahoval o vedení.

Jenže Nikolaj Grjazin také se škodovkou i Alexej Lukjanov na citroenu chybovali a  ztratili kontakt. Prvně jmenovaný navíc svoji Fabii slušně sešrotoval a zařadil se tak mezi slušnou řádku odpadlíků.

Největšími konkurenty Kopeckého se tak nakonec na čele  stali Filip Mareš a Brit Chris Ingram ( oba Fabia R5), kteří se přetehovali o druhou příčku. Kopecký vyhrál s náskokem minuty a půl a byl samozřejmě spokojen. "Děkuji divákům, bez jejich podpory by to nebylo ono,"  zmínil na rampě.

Druhý dojel český pilot Filip Mareš, který v poslední erzetě  dokázal pokořit Ingrama o 9 desetin sekundy ( !!!)  a nakonec se tak z třetí pozice posunul na absolutně druhé místo s náskokem pouhých tří desetin. Devět prvních posádek startovalo s  českými vozy Fabia R5 !!