Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 4. března 2015 (12:45) Pavel Jelínek

Jan Kopecký chystá nový speciál R5, prý fantastický

Jan Kopecký vybojoval titul mistra Evropy 2013 a další rok vyrazil do zámoří,  kde následovalo absolutní prvenství v Asijsko-pacifickém šampionátu 2014.  To vše za volantem dosud patrně nejvydařenějšího a nejúspěšnějšího závodního speciálu z dílen  čeeského týmu Škoda Motorsport -  Škody Fabia S2000. Tým nyní připtravuje nový model R5 a opět je u toho jan Kopecký.

Letos se  tento pilot v závodě ještě neobjevil, ale najety má již stovky km. Podílí se totiž na vývoji nového speciálu mladoboleslavské továrny, kterým bude již poměrně brzy Fabia R5. Ta má mít závodní premiéru již  prakticky za pár týdnů.


„Moje zkušenosti s novým vozem jsou zatím velice pozitivní. Na vývoji pracuje mnoho inženýrů z různých zemí. Jsem přesvědčený, že naši hoši opět vyšlou na trať fantastický závodní speciál," prohlásil třiatřicetiletý Jan Kopecký, který mimochodem začínal na okruzích a pak až naskočil do rallye.

Testovací program  pak tým průběžně zavádí do nejrůznějších koutů Evropy a ve čtvrtek  to mimochodem bude jih Moravy. Tam tým testoval již před pár týdny a nyní se mezi vinice opět vrací.

Homologace závodního stroje Škoda Fabia R5 Světovou motoristickou federací (FIA) je plánována již v polovině roku 2015. „Nová Fabia R 5 má všechny předpoklady pro to, aby pokračovala v úspěšné historii značky ŠKODA v motoristickém sportu." těší se Jan Kopecký.

Věřme, že také nový speciál  R5 bude skvělý a povede se minimálně tak, jak se povedla Fabie S2000.

Pavel Jelínek

Fotky

Další články