Neděle, 25. srpna 2019 (18:13) Pavel Jelínek

Jan Kopecký a Pavel Dresler splnili cíl uhájit své vedení ve WRC 2 z Německa vezou ZLATO.

Neděle

Poslední etapa Rallye Deutschland zavedla posádky zpět do malebných vinic kolem řeky Mosely. Skládala se z dvakrát opakovaného páru rychlostních zkoušek. Test “Grafschaft”, druhá nejdelší rychlostní zkouška rallye, zařídil posádkám čásný budíček – startovalo se v 7:46.

Úkol dvojice posádek týmu ŠKODA Motorsport byl jasný: nedávno korunovaní mistři České republiky, Jan Kopecký a Pavel Dresler, měli uhájit své vedení ve třídě WRC 2 pro. Jejich týmoví kolegové Kalle Rovanperä a Jonne Halttunen, kteří drželi prvenství v kategorii až do malého výletu mimo traď v sobotu dopoledne, měli za cíl pojistit si třetí místo ve WRC 2 Pro a tím i cenné body do šampionátu.

I když Kopecký začal den v opatrném tempu, podařilo se mu ještě zvýšit svůj náskok ve třídě. “Trať byla těžká – na silnici byla spousta štěrku a v lese byly bahnité úseky. Musel jsem být opravdu opatrný”, okomentoval svůj výkon. Jeho mladý týmový kolega Rovanperä dodal: “Ráno to na tvrdých pneumatikách docela klouzalo. Musel jsem jet opatrně, ale nakonec to bylo dobré.” Nakonec zajel nejlepší čas ve své třídě.

Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem se udrželi ve vedení až do cíle a připsali si tak první vítězství v kategorii WRC 2 Pro v letošním roce. Kalle Rovanperä a Jonne Halttunen se svým vozem ŠKODA FABIA R5 evo nijak neriskovali. Výsledkem bylo třetí místo v kategorii WRC 2 Pro a cenné body v poháru jezdců i značek.

V kategorii WRC 2, která je vyhrazená soukromým týmům, získali dvojité vítězství Fabian Kreim (německý šampion z let 2016 a 2017) a úřadující německý šampion Marijan Griebel. Oba jeli v barvách ŠKODA Auto Deutschland a na nových vozech ŠKODA FABIA R5 evo, které v této rallye použili poprvé.

Šéf týmu ŠKODA Motorsport, Michal Hrabánek, byl na stupních vítězů u jezera Bostal potěšen: “Gratuluji Janovi a Pavlovi, kteří díky svému skvělému výkonu přivezli domů vítězství.

Jsme hrdí na to, že naše nová ŠKODA FABIA R5 evo zůstává ve své kategorii neporažená. Je to pro nás velká odměna za skvělou práci, kterou tým odvedl. Kalle a Jonne nakonec vytěžili maximum ze své situace, když dojeli třetí v kategorii WRC 2 Pro a nasbírali cenné body!”