Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 1. září 2015 (12:59) Pavel Jelínek

Jan Černý na Barumce zazářil

Jan Černý na Barumce nesl prapor MOGULu vysoko

Velmi náročnou Barum Rally má za sebou posádka MOGUL Racing teamu Jan Černý – Petr Černohorský. Za svůj výkon se rozhodně nemusí stydět. 
Barum Czech Rally ve Zlíně o tomto víkendu dokonale ukázala, proč je považována za nejnáročnější rally v České republice. Posádek, které nedokončily z důvodu technické závady či havárie, bylo enormní množství, a na záludnosti zdejších tratí si vylámalo zuby i hodně zahraničních hvězd motorsportu
.

Zlín a jeho okolí tak v těchto dnech vidělo velmi kvalitní motorsport minimálně evropské úrovně. Ocenily to i desítky tisíc diváků, kteří zdejší soutěž navštívili, a jejichž fandění bylo nepřehlédnutelné a nepřeslechnutelné, jak na trati, tak v servisní zóně. Zde byl tým MOGUL Racing prakticky neustále v obležení. 


Jan Černý s Petrem Černohorským s vozem Škoda Fabia S2000 vstoupili do soutěže oblíbenou diváckou rychlostní zkouškou ve Zlíně třináctým nejrychlejším časem. Třináctka se tentokrát nejspíše stala šťastnou číslicí, protože výkon posádky byl po celou první etapu velmi dobrý a vyrovnaný. Honzovi Černému a Petru Černohorskému se dařilo zajíždět časy většinou v první desítce, což v tak kvalitní jezdecké sestavě, plné evropských rallyových hvězd, bylo dobrou vizitkou týmu, jemuž automobily připravuje tým Kresta Racing.

Škoda Fabia S2000 je nesmírně kvalitní soutěžní automobil, ale přeci jen již v dnešní době nepředstavuje tu absolutní technickou špičku, které dnes vládnou speciály R5. I s ohledem na tuto skutečnost pak působí například šestý nejrychlejší čas na legendární rychlostní zkoušce Pindule jako opravdu kvalitní výsledek. Do uzavřeného parkoviště ve Zlíně Jan Černý s Petrem Černohorským odevzdávali svou Škodu Fabia S2000 v cíli první etapy na sedmém místě absolutně. 

Ve druhé etapě Jan Černý s Petrem Černohorským pokračovali v nastoleném tempu a už se i více soustředili na taktickou jízdu, kterou bylo třeba aktuální výsledek kontrolovat. V průběhu druhé etapy se dvojice v barvách MOGUL Racing teamu ještě posunula pořadím na šestou příčku, kterou se podařilo uhájit až do samotného cíle soutěže. Na náměstí v centru Zlína zaplněného tisíci diváků tak Jan Černý s Petrem Černohorským neskrývali svou radost.

Šesté místo v tak skvělé evropské konkurenci je výsledek, s nímž je posádka spokojená. V hodnocení domácího šampionátu navíc představuje čtvrtou příčku, která je díky obtížnosti Barum Czech Rally Zlín ohodnocena vyšším koeficientem 1,5, jímž se násobí celkový bodový zisk z Barum Rally. 

Jan Černý, jezdec týmu MOGUL Racing: „Náš výsledek na Barum Rally je takovou náplastí pro celý tým za ne úplně povedený začátek sezony. Nebylo jednoduché se sladit v novém týmu a s novým autem, ale všichni jsou velcí profesionálové a já věřil tomu, že společně můžeme dokázat bojovat o umístění mezi těmi nejlepšími. Všem za to chci poděkovat. Průběh Barum Rally byl pro nás od počátku velmi dobrý, všichni pracovali na maximum a my s Petrem jsme se soustředili jen na výkon na trati.

Na úvodní superspeciálce jsem měl ze zajetého času dobrý pocit, ale ukázalo se, že jsme přeci jen něco ztratili a začali až třináctým časem. Následovaly Slušovice, které mi nikdy moc nejdou, ale pak přišla Pindula, což je nádherná, těžká a rychlá zkouška. Tam jsme se dostali do správného rytmu. Auto fungovalo bezchybně, rozpis nám seděl a nedělali jsme žádné chyby. Jsem si vědom mnoha míst, kde by se dalo jet rychleji, ale chtěli jsme soutěž hlavně bez obtíží dokončit.

Mám radost z toho, že náš výkon byl vyrovnaný a ztráta na špičku se pohybovala kolem vteřiny na kilometr a někdy i méně. Celá soutěž mě bavila a v týmu byla pohoda. Zrychlujeme a to je dobrý signál. Z výsledku na Barum Rally mám velkou radost a děkuji všem partnerům v čele s MOGULem, že nám umožnili takový výsledek získat. Díky i Petrovi Černohorskému za stále lepší spolupráci  a Romanovi za vše, co pro mě dělá.“

Petr Černohorský, spolujezdec: „Předně bych moc rád poděkoval opravdu všem členům týmu, kteří nám s Honzou umožnili absolvovat takhle bezproblémovou soutěž, kde jsme se my dva mohli plně soustředit na náš výkon a za všechny ostatní členy týmu trochu slíznout tu pověstnou třešničku na dortu.

V dosavadním průběhu sezony výsledky nepřicházely tak rychle, jak bychom si přáli, ale myslím, že teď na Barumce se ukázalo, že tahle cesta je správná a budeme postupně zrychlovat. Honzův výkon hodnotím naprosto pozitivně. Tenhle sport mě bavil.“

Roman Kresta, majitel týmu Kresta Racing: „Honza Černý s Petrem Černohorským podali na Barumce velmi dobrý výkon. Jeli dobře od počátku soutěže, bez chyb a bez problémů a z toho pramení výsledek, který má na takto náročné soutěži, jakou Barumka je, velkou cenu. Barumka je o mnoho náročnější soutěž než ty, které Honza dosud v týmu absolvoval. Je jiná tempem a rychlostí, ve které se jede, a každý si ji musí prožít, aby věděl o čem to je.

Výkon posádky tedy hodnotím naprosto pozitivně, a toto je výsledek, který se od Honzy očekával, a který odpovídá jeho kvalitám. Auto bylo připraveno s velkou péčí a na maximální výkon a Honza jej dokázal dobře využít. Děkuji všem partnerům tohoto projektu a hlavně MOGULu za to, že týmu pomohli na této cestě za tak kvalitním výsledkem.“  

Luboš Krejčík, marketing manager PARAMO, a.s., Pardubice: „ Jsme rádi, že jsme s naší českou legendární značkou MOGUL mohli být u tak skvělého výsledku, jaký nám Honza s Petrem a celý tým s Romanem Krestou předvedli. Od začátku letošní sezóny jsme říkali, že se Honza s novým autem musí vyjezdit a přenést časy z tréninků do reálného závodu.

Je potěšující, že to dokázal na náročných tratích Barumky v tak silné evropské konkurenci. Děkujeme a těšíme se na další závody.“


 PR

Fotky

Další články