Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 21. srpna 2015 (10:50) Pavel Jelínek

Jaký je vlastně systém závodů ZP

Systém závodů ZP
Jezdci jsou nasazeni do čtyř vylučovacích skupiny po šesti jezdcích. V každé vylučovací skupině se uskuteční tři jízdy. Jezdci mění v jednotlivých jízdách podle předem daného klíče startovní pozice. Z každé vylučovací skupiny postupují tři nejlepší jezdci.

Čtvrtfinálové skupiny tvoří dvanáct jezdců postupujících z vylučovacích skupin a dvanáct nasazených jezdců. Ti jsou nasazeni do čtyř skupin po šesti jezdcích podle daného postupového klíče. V každé čtvrtfinálové skupině se uskuteční tři jízdy. Jezdci mění v jednotlivých jízdách podle předem daného klíče startovní pozice.

Z každé čtvrtfinálové skupiny postupují tři nejlepší jezdci do semifinále.
Do dvou semifinálových skupin po šesti jezdcích jsou rozděleni jezdci na základě výsledků čtvrtfinálových skupin podle daného postupového klíče. V každé semifinálové skupině se uskuteční tři jízdy.

 

Jezdci mění v jednotlivých jízdách podle předem daného klíče startovní pozice. Jezdci na 1.-3. místě semifinálové skupiny postupují do Finálové jízdy o 1.-6. místo, jezdci na 4.-6. místě se zúčastní Finálové jízdy o 7.-12. místo.

Do celkové klasifikace výsledků jednotlivých skupin se započítávají dva nejlepší dosažené výsledky ze tří jízd. Všechny jízdy se uskuteční se šesti jezdci na dráze v jedné jízdě. Jezdec může kteroukoli jízdu vynechat. Ve vylučovacích skupinách a ve čtvrtfinálové skupině za něho může být postavena traťová rezerva.

Při rovnosti bodů ve skupinách rozhoduje:
1) lepší výsledek ze dvou posuzovaných jízd
2) lepší třetí nezapočítávaná jízda
3) lepší poslední vzájemný souboj Finále závodu se uskuteční jako samostatné umisťovací jízdy.

Pořadí ve Finálových jízdách o 1.-12. místo je celkovým pořadím závodu.

Zlatá stuha

Do závodu startuje 20 jezdců, podle pevného schématu postupně nastoupí každý s každým v celkem 20 jízdách. První 4 junioři si ve finálové jízdě rozdělí medailové pozice.

http://www.zlataprilba.cz/

PR

foto Jan Pořízek

Fotky

Další články