Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 20. března 2016 (23:59) Pavel Jelínek

Jakub Kornfeil si nakonec z Kataru veze prvních 6 světových bodů

Slušný začátek  
První Velká cena šampionátu MotoGP v roce 2016 a Jakub Kornfeil až v šesté řadě na roštu. To nebyl pro našeho závodníka zrovna lehký úkol pro katarský závod pod umělým osvětlením. 
Od prvního kola se Jakub Kornfeil snažil probíjet dopředu, jak to jen šlo.
Usadil se ve skupině bojující o desáté místo, kde to tedy byly boje na ostří nože. Jeho pokusy o utržení ze skupiny se nedařily a tak se bojovalo dál.

Teprve dvě kola před koncem si své desáté místo pojistil. Během jednoho okruhu vybudoval náskok bezmála jedné vteřiny, který do projetí cílem ještě navýšil. Na své a týmové konto tedy připsal šest bodů.  

Jakub Kornfeil: „Dnešní výsledek je dobrý. Zejména po nepodařené kvalifikaci. Ve warm-upu jsme udělali pár důležitých změn, za které moc děkuji týmu. Našli jsme dobrou shodu ve fungování pneumatik a pérování. Motorka se chovala velmi dobře a tak jsem si jízdu mohl užívat. Škoda, že se mně nepodařilo utrhnout společně s Bastianinim. Do první zatáčky je totiž třeba najíždět před soupeři, aby byl úprk možný.

Ale to se nedá nic dělat. V naší skupince jsme si dobře zabojovali a moc mě těší, že jsem ten souboj vyhrál. Za desáté místo se rozhodně nemusíme stydět. Body nějaké vezeme a to je důležité. Velký dík patří určitě týmu, sponzorům a fanouškům, co drželi palce. Díky!“   

PR

 

Fotky

Další články

Komentáře