Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 5. ledna 2020 (15:21) Karel Lacina

I v sobotu kralovala v Daytoně Mazda.

V sobotu pokračovaly na okruhu v Daytoně oficiální testy IMSA, tentokrát za umělého osvětlení. Nadále, stejně jako v pátek , vládnou obě Mazdy RT24 týmu Joest Racing. Téměř jednu sekundu dokázal ze svého doposud nejrychlejšího času umazat Oliver Jarvis a top time má nyní hodnotu 1: 34, 753. O 0, 445 s zpět je druhá Mazda, pilotovaná Ryanem Hunter Reayem.

Teprve až dále v pořadí figurují další velcí favorité, jako Cadillac týmu Wayne Taylor Racing, nesoucí barvy Konica Minolta. Pětinásobný šampion IndyCar Scott Dixon v jeho kokpitu nedokázal zajet lepší čas než 1: 35, 648 a byl o 0, 193 s rychlejší,než Acura týmu Penske s Rickym Taylorem. Svým výkonem překvapil mladý Brazilec Matheus Leist s dalším Cadillacem na pátém místě.

 


Ve skupině GTLM napodobilo Mazdu Porsche. Laurens Vanthoor se dostal na hodnotu 1: 43, 513 a o 0, 080 s porazil Frederica Makowieckiho. V dobrém světle se zatím ukazuje nové Ferrari F488 EVO týmu RISI, s nímž brazilský šampion endurance Daniel Serra figuruje na třetí pozici, stejně tak den po dni se lepší novinka od Corvette a přestože vůz číslo 4 měl menší technické problémy, sesterská 3 končí pátou session na čtvrté pozici.

 


Třída GTD je zatím ve znamení značky Lamborghini a především stáje GRT Grasser. Italské plnokrevníky figurují na prvních třech místech, přičemž nejvýše je Franck Perera s Huracanem , startujícím přímo pod GRT. Následují Andy Lally a Andrea Caldarelli. Poté ,co chyběl v dosud odjetých čtyřech session, se na trati konečně objevil i Aston Martin Vantage GT3.

Absenci zapříčinilo zranění Paula Dalla Lany a tak Aston Martin Racing zůstává zatím ve třech. Ross Gunn si vyzkoušel 12 okruhů, předal vůz Mathiasovi Laudovi, jenž obkroužil trat pětkrát a na sedm kol předal vůz Pedrovi Lamymu. Až 12 pozice patří ženské sestavě GEAR Racing.

 


Harrison Newey s prototypem ORECA LMP2 dokázal tým Dragonspeed dostat nejvýše a jeho čas 1: 37, 372 je zatím nejrychlejší pro tuto kategorii, kde na druhém místě Nicolas Lapierre s formací Starworks.

 


Svůj první ostrý letošní závod už v Daytoně odjela skupina Prototype Challenge se speciály LMP3. Vítězství vybojovala ve tříhodinovém klání zbrusu nová sestava týmu Forty7 Motorsports ve složení Joel Janco, JJ Jorge a Kyle Kirkwood. Neměli to ale vůbec snadné, závod provázel déšt , z čehož plynula řada incidentů, a jednomu se nevyhnula ani Norma s číslem 47.

Kirkwood se musel po restartu prokousávat polem vpřed, aby byl nakonec o 8, 8 s první v cíli. Bylo to první Kirkwoodovo vítězství v tomto šampionátu a neskrýval radost - " Tohle je můj třetí start s vozem LMP3, s Normou jsme se poprvé svezli až minulý měsíc. Je to náš první závod s tímto autem a jak je vidět , přizpůsobili jsme se mu velice rychle. Vyhovuje mému stylu jízdy, když mám radši nedotáčivá auta a myslím, že mi sedí více než Ligier".

 


Druhá pozice patří týmu K2R, když Matt Bell po výletu mimo trat hodně ztratil, bronz si odváží MLT Motorsport. Ve třídě Bronze Cup zvítězila dvojice Steven Thomas a Thomas Merrill s Ligierem K2R Motorsport.


1. Janco/ Jorge/ Kirkwood Forty7 Motorsports NORMA M30
2. Bell/ Rao K2R Motorsport NORMA M30
3. Dickerson/ Baker MLT Motorsports LIGIER JS P3
4. Cassels/ Hanratty Performance Tech Motorsport LIGIER JS P3
5. Hodes/ Grist Nielsen Racing NORMA M30
6. Brownson/ Simone Gilbert Motorsports NORMA M30
7. Hamilton/ Kasemets/ Viidas Vulwer Racing LIGIER JS P3
8. Thomas/ Merrill K2R Motorsport LIGIER JS P3
9. House/ LaHaye One Motorsports LIGIER JS P3
10. Palmer/ Palmer Jr III Racing LIGIER JS P3

 

Zdroj: Faceb
 

Další články

Komentáře