Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 18. června 2020 (19:59) Karel Lacina

Hyundai Motorsport má i v letošním TCR rozsáhlý zákaznický program.

Hyundai Motorsport bude i v letošní sezoně pokračovat v programu podpory mladých jezdců Customer Racing Junior Driver.

Stejně jako v loňském roce, jsou i letos součástí týmu švédští sourozenci Jessica a Andreas Bäckmanovi a maďarský jezdec Dániel Nagy, jenž na sebe už stačil upozornit výbornými výkony ve virtuálním šampionátu TCR Europe. Nováčkem se pro rok 2020 stává šampion TCR Australia 2019 Will Brown, jenž jako jediný z této čtveřice nepojede v Evropě, ale bude usilovat o obhajobu australské koruny.

Všichni výše jmenovaní jezdci tak pro sezonu 2020 získávají plnou podporu inženýrů Hyundai Customer Racing a společné testy s továrními jezdci z WTCR.

 

 

 


" Už během prvního roku fungování programu Customer Racing Junior Driver se to ukázalo jako velice důležitá součást naší strategie na podporu zákaznických týmů. Že to má smysl svědčí posun Lucy Engstlera po vydařené loňské sezoně do vrcholného WTCR. Věřím, že všichni, kteří byli vybráni pro letošní rok mají dostatečnou kvalitu, aby závodili na nejvyšší úrovni.

S podporou našich inženýrů a jezdců WTCR jsme přesvědčen, že můžeme přidat další úspěšný díl k našemu programu" - řekl šéf zákaznického oddělení Hyundai Motorsport Andrew Johns.

 

 


Bývalý evropský šampion v závodech do vrchu Igor Stefanovski z Makedonie přešel již předloni na okruhy a s Cuprou zkoušel TCR. V loňském roce se mu podařilo pořídit špičkový Hyundai i30 N a objevil se v závodech TCR Italia v Misanu a v Imole. Vedl si velice dobře a poté co se mu dvakrát podařilo vystoupit na stupně vítězů se pro letošní rok rozhodl pro kompletní program v Itálii, který hodlá doplnit vybranými podniky TCR Europe.


" Šampionát těží především z velmi dobrého mediálního pokrytí a i rozpočet na sezonu je cenově přijatelný. Závody jsou sice hodně těžké, ale spravedlivé, a vládne zde jakási rodinná atmosféra. V Itálii jsem velice často a tuto zemi doslova miluji.

Moje rodinná firma navíc dováží italské výrobky pro automobilový průmysl do Makedonie. Mám zde nejenom obchodní zájmy, ale chci obě země propagovat jako bezpečná místa pro cestovní ruch".

 

 

 

 

Zdroj: Faceb

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře