Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 22. ledna 2020 (21:50) Karel Lacina

Hvězdy světového motokrosu o víkendu startují v Itálii.

Velkou pozornost všech fanoušků motokrosu poutá vždy začátkem roku mezinárodní italský šampionát, který berou jako jednu z posledních příprav před začátkem sezony za svůj některé hvězdy MXGP a MX2. A právě o tomto víkendu začíná ročník 2020 na jemném písku v Riolo Sardo.

A kdo se tedy přijede rozjezdit před březnovým startem světového šampionátu v Anglii? Hvězdou číslo jedna je určitě úřadující mistr světa Tim Gajser. Ten si okruh v Sardinii v roce 2016 vybral jako místo svého debutu v týmu Honda HRC a poté, co už má  za sebou vydařené předsezoní testy, bude chtít poprvé vyhrát i italský titul. Zabránit mu v tom bude chtít dvojice KRT Kawasaki, jeho velký rival Clement Desalle s ním vždy svádí velké souboje , a debutant na zeleném speciálu Romain Febvre může těžit ze zkušeností s italským pískem, když už v roce 2016 dokázal vyhrát na trati v Algheru.

Dosud jediný jezdec, který dokázal porazit v Riole Toniho Cairoliho, je Gautier Paulin. Společně s Jeremym Seewerem v barvách formace Monster Energy Yamaha Factory vyrazí do boje v plné formě stejně jako oficiální tým Husqvarny, Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing.

Ten nasazuje dvojici jezdců z pobaltských republik a vedle Arminase Jasikonise se objeví Paul Jonass, vítěz MX2 z roku 2015. Oba mají velké zkušenosti s písčitým povrchem a řadí se k černým koním nového ročníku. KTM je zastoupena týmem Marchetti Racing s Brianem Bogersem.


Ani ve druhé garnituře nejsou žádní slabí zajíci. S Yamahou YZF 450 týmu SDM Corse bude v královské kubatuře debutovat Michele Cervellin, s továrním Gas Gasem uvidíme Iva Monticelliho, jenž vyzkouší techniku se kterou pojede stejně jako Glen Coldenhoff MXGP 2020. Domácí diváci budou určitě podporovat trojici Mattia Guadagnini, Joakin Furbetta a Morgan Lesiardo, překvapit může i někdo z další trojice Ben Watson, Jago Geerts nebo Maxime Renaux. 

 


Kalendář Campionati Internazionali D Italia Motocross 2020


26. 1. Riola Sardo
2. 2. Ottobiano
9. 2. Mantova
16. 2. Rosolina
 

Zdroj: Faceb

Další články

Komentáře