Neděle, 10. února 2019 (22:48) Pavel Jelínek

Hobby motoskijöring na Šedivci přilákal 28 dvojic.

Motoskijöring Šedivec:

Včera 9.2.2019 se jel hobby motoskijöring na Šedivci. Jelo 28 soutěžících motocyklistů a lyžařů. V jezdeckém poli byli převážně jezdci z Orlického poháru. Jelo i několik dvojic z MČR.

Suverénně si počínali jezdci složeného týmu Orion Racing, ÚAMK-AMK Letohrad František Kylar s Tadeášem Majvaldem. Nejenže bez problémů vyhráli všechny své 4 kvalifikační jízdy, ale i jízdu finálovou. Tam nejlépe zvládli obtížný start 12 dvojic proti mírnému kopci a 8-kolové finále vyhráli s velkým náskokem.

Dařilo se i dalšímu jezdci z MČR Popovičovi, který startoval s Filipem Moravcem. Z dalších favoritů se příliš nedařilo po kolizi po startu Strašíkovi s Chovancem ani Kavkovi se Sabotou. Určitě radost svým příznivcům udělali jezdci z okolí Šedivce, kteří startovali v barvách Bača Teamu a umístili se ve finále na předních pozicích.

Zajímavostí byl start úspěšných jezdců z posledního MČR v Rudníku Luxe s Fiedlerem. Na Šedivci si vyměnili role a Jindra Lux nastoupil jako lyžař. Dostali se dokonce do finále "B", ale na postup do hlavního finále neměli. S lyžařem Adamem Stránským jela Radka Dostálková, kterou příznivci motoskijöringu určitě znají z doby, kdy jezdila ještě jako Radka Voksová se svým bratrem Romanem.

Na Šedivci se dvojici Stránský - Dostálkové docela dařilo. Dlouho to vypadalo, že dokáží postoupit z finále "B" do hlavního finále. Ale v posledním kole si po pádu už neudrželi postupovou pozici.

Na to, že už nebylo příliš zimní počasí, se závod odjel bez problémů. Pro diváky to byl určitě zajímavý závod.

1. František Kylar - Tadeáš Majvald, Orion Racing, ÚAMK-AMK Letohrad, Husqvarna,  st.č. 8