Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 27. června 2019 (00:02) Pavel Jelínek

Gabriela Novotná chystá pokořit největší rally v Euroasii - Silk Way.

 

Jako jediná Češka se Gabriela Novotná chystá pokořit největší rally v Euroasii

Na motorce letos dokončila legendární Rallye Dakar. Nyní se Gabriela Novotná chystá zdolat jeden z nejtěžších závodů na světě – Silk Way Rally, který startuje 6. července v Rusku. Jako jediný reprezentant za Českou republiku se chystá překonat bezmála šest tisíc kilometrů.

 Silk Way Rally je největším závodem v Euroasii, který startuje v ruském Irkutsku a končí v Číně. Závod začíná první červencovou sobotu a potrvá celých 10 dní. Pro mladou motorkářku představuje novou výzvu. „Sportovně a logisticky jde o jeden z nejobtížnějších závodů na světě. Nároky na jezdce jsou obrovské, a to nejen vzhledem k velkému počtu kilometrů, ale také kvůli různorodosti terénu a povrchů. Trasa povede extrémním blátem na Sibiři a následně přes písečné duny pouště Gobi,” popisuje závod Gabriela Novotná.

Na Rallye Dakar v cíli jako jediná Češka na motorce

První motorku si koupila v jednadvaceti letech. „Jezdila jsem nejprve na silnici, po několika letech jsem si vyzkoušela terén a ten už nikdy neopustila,” popisuje svoji cestu Novotná. První velkou rally odjela v roce 2016 v Řecku, kde skončila v první polovině všech startujících.

Po úspěšném dokončení Merzouga Rally v Maroku, kde se poprvé setkala s písečnými dunami, se začala připravovat na svou premiérovou Rallye Dakar v roce 2018. První česká motorkářka, která se na dakarském závodě představila, musela bohužel kvůli zranění po 10. etapě ukončit. Svůj sen dokončit Dakar ale nevzdala a letos se stala první českou reprezentantkou na motorce v cíli.

 

Jeden z nejobtížnějších závodů na světě

Silk Way Rally se koná od roku 2009 a je největším závodem v Euroasii. Původně se jednalo o závod automobilů a kamionů (v roce 2011 v kategorii kamionů dojel tým Aleše Lopraise na prvním místě). Letos poprvé se otevřel i pro motorky a je registrován v závodech mistrovství světa FIM (Mezinárodní federace motocyklistů).

 

Ze Silk Way Rally se stal prestižní závod a účastní se ho světové špičky jako jsou týmy KTM, Yamaha a Honda. Trasa vede z ruského Irkutska přes Sibiř, kolem Bajkalu přes tajgu do Mongolska, tamní stepi a planiny do Číny, kde končí po překonání pouště Gobi.

Moje cesta k Silk Way Rally byla trochu trnitá a hodně netradiční. Moc mě ale láká a přijde mi ještě zajímavější než Dakar,” popisuje své nadšení Novotná.

 

Sledujte cestu Gabriely Novotné na Silk Way Rally

Gabriela Novotná bude v průběhu celého závodu sdílet aktualizované informace a fotografie z průběhu. Sledujte její cestu pomocí těchto kanálů:

 

PR

Další články

Komentáře