Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 6. prosince 2019 (11:07) Šárka Chomiaková

Fotostory - český tým při finále F2  Abu Dhabi na okruhu Yas Marina.

Český tým Sauber Junior Team by Charouz má za sebou druhou sezonu svého působení ve formuli 2. Pojďme se podívat, jak vypadal jejich poslední závodní víkend  před pár dny v Abu Dhabi na okruhu Yas Marina.

 

Sauber Junior Team by Charouz minulý týden v Abu Dhabi završil svou druhou sezonu ve formuli 2. Naposledy přijel s jezdeckým duem Ilott a Isaakyan.

 

Přímo v průběhu závodního víkendu byl Ilott oznámen jako nový jezdec týmu Uni – Virtuosi pro sezonu 2020. Což dávalo tušit, že ke konci směřuje i Charouzova spolupráce, jak s juniorským programem Ferrari , tak Sauberem.

 

Ovšem v Abu Dhabi byla přítomna už i budoucnost týmu. Pedro Piquet se aktuálně účastní posezonních testů s českým týmem, přítomný byl ovšem celý závodní víkend, pozoroval dění a sbližoval se s týmem.

 

I tak samozřejmě tým na závěr potřeboval nasbírat co nejvíce bodů. Pro druhého pilota stáje ale víkend vůbec nezačal dobře, před tréninkem jeho vůz trápily technické problémy.

 

V tréninku pak sám boural a trénink kvůli němu musel být předčasně ukončen.

 

Noční kvalifikace pro ruského pilota pak vyšla už poněkud lépe, kvalifikoval se patnáctý. Tedy oproti svému debutu v Soči si o dvě pozice polepšil.

 

Ovšem parádní kvalifikaci měl Ilott. Kvalifikoval se jako druhý.

 

První startovní řada tak dávala naději, že by se s českým týmem mohl rozloučit ziskem třetího letošního podia.

 

Isaakyan se díky penalizaci Mazepina za zavinění nehody v Soči na startovním roštu posunul na čtrnácté místo. Ale žádný slibný výkon od něho asi nikdo stejně nečekal.

 

Ilott se sice na druhém místě dokázal udržet i po startu, pak se ale na měkké směsi pneumatik začal propadávat polem. Absolvoval brzkou zastávku v boxech, ale to mělo za následek, že v závěru závodu byl předjet piloty na čerstvější sadě pneumatik. Nakonec dokončil závod jako pátý.

 

Isaakyan obdržel v závodě penalizaci za zkrácení trati a v cíli mu připadlo šestnácté místo.

 

Ilottovo páté místo v cíli hlavního závodu ho vyneslo na čtvrtou startovní pozici v neděli, a byla tu tak další naděje na stupně vítězů.

 

A opravdu jezdil na třetím místě. Ale dvě kola před cílem ho předjel Sette Camara a poslední pódiovou pozici získal pro sebe. Ilott tak sezonu u českého týmu ukončil s 74 body a dvěma pódiovými umístěními. To mu vyneslo celkově 11. příčku v jezdeckém hodnocení.

 

 

 Isaakyan ve svých dvou závodních víkendech ve formuli 2 nezískal ani bod. Tým však i zásluhou Juana Manuela Correi, který též přidal v první polovině sezony dvě podiová umístění, celkově skončil šestý. Tedy na stejné pozici jako při své loňské premiéře ve formuli 2.


 

foto autorka

Další články

Komentáře