Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 16. července 2019 (20:04) Roman Klemm

Foto-Story Tom Beckhäuser v F3 na Red Bull Ringu: Houževnatou pílí k úspěchu.

Foto-Story

Tom Beckhäuser v F3 na Red Bull Ringu 2019

20letý Čech Tom Beckhäuser si jistě nevybral lehkou profesi, když se před třemi lety rozhodl: „Stanu se profesionelním závodníkem!“ Mimo neobyčejného zapálení pro tento sport, který doposud sledoval jen jako běžný divák, neměl ani jeden z dnes tak samozřejmých předpokladů:

 

V jeho rodinném okolí se na tomto sektoru nikdo nevyznal a že by jezdil jako Alonso již od čtyř let v motokárách? Kdepak – když poprvé nastoupil jako závodník, tak se musel učit, co to je rozprava jezdců nebo volný trénink…

 

Tom ale byl a je přesvědčen o tom, že několikaletou ztrátu zkušeností vůči svým soupeřům houževnatou pílí dotáhne. Roku 2017 většinou zametal pole v německé Formuli 4, kdo se ale blíže podíval na jeho výsledky, ten viděl, že jeho ztráta na konkurenci mizí.

Minulý rok to v tomto šampionátu již občas stačilo na bodovaná místa a Tom si nedopřál přestávky ani v zimě, kdy nastoupil v asijském šampionátu F3. Mimo to pravidelně startuje (a vítězí) v sérii starších vozů F3 Franze Woessa. Koneckonců ví, že právě čas je to, co on nemá, když závodí v juniorských třídách proto chlapcům o 5 let mladším.

 

Jeho vstup do rozjetého italského šampionátu Formule 3 „Formula Regional“ s maličkou stájí Technorace před dvěma týdny na Hungaroringu byl jistě velmi odvážným krokem. Zase musel dohánět ztrátu na zkušenostech. Vyplatilo se ale a český závodník mohl minulý víkend na Red Bull Ringu názorně předvést, co se za dvě sezony v kokpitu naučil.

 

V prvním závodě dojel na bodech jako 9., ve druhém se polepšil na 7. pozici a třetí mohl korunovat umístěním mezi top5, kdyby nevyletěl v poslední zatáčce do svodidel. I tak se mu ovšem podařilo demonstrovat, že umí vítečně zacházet s monopostem Formule 3. Z opatrného začátečníka se stal jezdec, který dokáže beze všeho atakovat a předjet i profíky z týmu Prema.

 

Red Bull Ring roku 2019 – to bylo zatím nejlepší vystoupení Toma Beckhäusera na evropské půdě!

 

 

Text a foto: Klecar-Media

Fotky

Další články

Komentáře