Pondělí, 24. června 2019 (15:09) Dušan Belica

Foto-story - Le Mans kategorie LMP2

Své zastoupení mělo na startu Slovensko v posádce týmu ARC Bratislava. Miro Konopka měl letos v posádce dva nováčky a možná i to bylo příčinou brzkého konce vozu Ligier  JSP217

G-Drive Racing, loni diskvalifikovaný vítěz, chtěl letos ukázat, že mu patří stupně vítězů. Trio Rusinov/Van Uitert/Vergne ovšem doplatilo na technickou závadu a skončili celkově na 11. místě a ve své kategorii až 6.

Na pátém místě, těsně před G-Drive Racing se umístila posádka týmu Idec Sport - P.Lafargue/P.Chatin/M.Rojas

Těsně za stupni vítězů, na čtrvrtem místě skončil monopost týmu UNITED Autosports s posádkou P.Hanson/F.Albaquerque/P.Di Resta

Další loňský diskvalifikovaný tým, TDS Racing, který loni, stejně jako G-Drive doplatil na podvody při tankování, letos dopadl lépe a vybojoval třetí místo. O úspěch se zasloužili F.Perrodo/M. Vaxiviere/L. Duval

Stříbrný věnec si z Le Mans odváží tým Jackie Chan DC Racing #38. Vůz řídila trojice H.Tung/S.Richelmi/G. Aubry

Loňské vítězství se podařilo obhájit týmu Signatech Alpine Matmut. Zkušená posádka N. Lapierre/A. Negrão/P. Thiriet tak udělala obrovskou radost desetitisícům místních fanoušků, kteří jim fandili přímo na okruhu La Sarthe.