Pátek, 31. května 2019 (23:27) Pavel Jelínek

Foto Story Indianapolis 2019: 200krát kolem dokola...pokračování.

„Největší závod světa“, 500 mil v Indianapolisu se letos jel již po 103 a uspět v této 400km/h rychlé honičce je jen na první pohled primitivní záležitostí. Jde o tisíciny, odvahu a správnou taktiku. Tým McLaren a jeho hvězdný pilot Alonso letos tvrdě poznali, že to chce perfektní přípravu – přípravu, jakou již po 18. předvedl vítězný tým Penske.

Úvodní část viz ZDE !!

A pak se závod na 200 x 2,5 mil před narvanými ochozy rozjel. Hned od začátku udávala tempo Pagenaudova žlutá Penske-Dallara-Chevrolet.

Smutným hrdinou a asi nejrychlejším jezdcem dne byl Američan Alexander Rossi...

Zbrzdila ho ovšem nepovedená zastávka v boxech.

Mezi nejrychlejšími se téměř celý závod pohybovali i Sebastien Bourdais a Ed Carpenter.

Francouz ale nakonec skončil po kolizi s Grahamem Rahalem ve zdi 3. zatáčky...

Fandové na tribunách mají o dění na trati vynikající přehled.

Vozy stavěly pětkrát v boxech. Zde doplňuje palivo a mění pneumatiky tým Penske u vozu Helia Castronevese.

Japonec Takuma Sato (zde před Jamesem Hinchcliffem) jel nenápadný závod, po silném finiši ovšem dojel výborný třetí.

Nejlepší závěr měl 35letý Francouz Simon Pagenaud. Zde právě po dvousté přejíždí cílový Yard of Bricks – cílovou čáru sestávající z originálních cihel, které původně tvořily kompletní povrch trati.

A pak už se jen slavilo: Pagenaud právě tradičně prázdní láhev mléka.

Simon Pagenaud je jedním z mnoha Evropanů, kteří šli s úspěchem hledat sportovní štěstí do Států.

Pagenaudova Dallara ve Winners Circle: Šmouhy od gumy, cákance mléka vítěze a list z vavřínového věnce...

Teď na rok patří Borg Warner Trophy Pagenaudovi...

Pro sponzora Johna Menarda byl letošní úspěch prvním vítězstvím v Indianapolisu po 40letém marném snažení!

Majitel stáje Roger Penske, manažer týmu Tim Cidric a jezdec Simon Pagenaud tradičně líbají Yard of Bricks.

Na úspěch svého výrobku se rád přijel podívat i geniální Gianpaolo Dallara. Asi jako jediný dopředu věděl, že na tutovku vyhraje – vždyť byly na startu jen jeho konstrukce!

Roger Penske vyhrál v Indianapolisu již 18krát. Drží tím absolutní rekord mezi týmy.

Vítězná trojice: Penske, Cidric a Pagenaud.

Simon Pagenaud: „Těším se na Chevrolet Camaro pro vítěze a můj obličej na tomto poháru!“

Text a foto: Roman Klemm