Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 2. července 2019 (21:52) Roman Klemm

Foto Story – Formule 2 v Rakousku: Šťastný smolař Nyck de Vries.

Formule 2 v Rakousku

Předsezonní favorit Nyck de Vries trošku zaspal úvod sezony, nejpozději od Monaka ovšem pravidelně demonstruje, že letos titul mistra Formule 2 s velkou pravděpodobností poputuje do Holandska. V Rakousku si zajistil pole-position a v sobotu vedl, než ho zradily pneumatiky. Také v neděli byl právě na čele pole, když jeho vůz nechtěně zpomalil. Dvakrát tím přišel o možné vítěztsví – že by z toho bylo smolařovi do pláče?

Ne, naopak! Stylem budoucího šampiona vytěžil i za těchto okolností maximum a dojel si pro body za dvě třetí místa. Po paddocku běhal usměvavý a uvoněný – a není divu, vždyť i ve Spielbergu dále vybudoval svou pozici lídra celkové tabulky!

Na Red Bull Ringu pozoroval Roman Klemm i tohle...

 

 

 

Muž víkendu a asi i muž sezony 2019 Nyck de Vries: zde se vedle Anthoina Huberta a Guanyu Zhoua teší z bodů za pole-position po kvalifikaci.

 

Ve své třetí sezoně ve Formuli 2 se de Vries spoléhá na špičkový materiál týmu ART.

 

V sobotním závodě šlo především o to, správně si rozvrhnout životnost pneumatik. Japonec Nobby Macušita byl v tomto ohledu třídou sama o sobě a vyhrál.

 

Brazilec Sergio Sette Camara „vyhrál sice jen nedělní sprint, vítězství je ale vítězství,“ jak sám vyjádřil. Zároveň se tím udržel v kruhu favoritů na titul.

 

Hůře na tom je Camarův týmový kolega u DAMSu, Nicholas Latifi: Kanaďan dominoval úvodu sezony, z Rakouska si domů ovšem odvezl jen osm bodů.

 

Prominence na stupínku vítězů: V neděli předávali poháry Ghiottovi, Camarovi a de Vriesovi herec Patrick Dempsey, bývalý pilot F1 David Coulthard a fotbalista RB Lipska Sabitzer.

 

Dva junioři Ferrari s rozdílnou výkonností: Giuliano Alesi se s Formulí 2 zatím nespřátelil, zatímco Mick Schumacher ukázal v neděli dobrý boj o třetí místo.

 

Mladého Němce s velkým jménem...

 

...manažuje Sabine Kehmová – tak jak to již dělala u jeho otce.

 

„Zase jen dvakrát druhej – to je snad osud...“, Luca Ghiotto nebyl z výsledky spokojen.

 

O nejtěžší nehodu víkendu se postaral Louis Deletraz: „Stoupl jsem na brzdy – a nestalo se nic...“. Jel o vítězství a skončil v hrazení první zatáčky...

 

U italského týmu Prema parkují náhradní šasi hned mezi dvěma skůtry – jak jinak?

 

Jediná žena Formule 2, Tatiana Calderonová: „S průběhem sezony zatím nejsem spokojená. S autem si nerozumíme a zkoušíme ho předělat...“

 

Po Deletrazově nehodě směl na trať zase jednou Bernd Maylaender...

 

V Rakousku debutoval ve Formuli 2 chráněnec Red Bullu a pilot IndyCarů, Patricio O´Ward z Mexika. Nedokázal zazářit, přesto ho Dr. Marko okamžitě nasadí ve Formuli Nippon jako náhradu za propuštěného Ticktuma.

 

Kavalírský start v boxech mu jde: Sean Gelael.

 

Pilot české stáje Sauber Junior by Charouz, Callum Ilott jezdil v obou závodech na bodech – neurval ale ani jeden.

 

Bývalý pilot F1 a majitel stáje Adrian Campos se stará o svého nového jezdce Mainiho – Rakousko ale nebylo víkendem španělské stáje...

 

Bohatý tatík Mazepin chtěl teprve před měsíci svému synkovi koupit tým Force India. Nepodařilo se a mladý Nikita se zatím trápí ve Formuli 2.

 

A nakonec ještě jednou spokojený Nyck de Vries...

 

Text a foto: Roman Klemm

Další články

Komentáře