Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 23. srpna 2019 (08:07) Pavel Jelínek

FlixBus nyní jde také do Turecka.

FlixBus jde do Turecka, firma ohlásila spolupráci s tureckou autobusovou jedničkou Kamil Koç
++ Globální poskytovatel mobility FlixBus se spojuje s lídrem autobusové dopravy v Turecku společností Kamil Koç ze skupiny Actera
++ Společnost Kamil Koç byla založena v roce 1926 a od té doby vytvořila rozsáhlou síť autobusových spojů přepravující více než 20 milionů cestujících ročně


Istanbul/Mnichov/Praha, 21. srpna 2019 – Globální poskytovatel mobility a turecká společnost Actera Group se dohodli na připojení největší dálkové autobusové přepravy v Turecku do sítě spojů FlixBus. Kamil Koç aktuálně obsluhuje 61 měst napříč zemí a jen v loňském roce společnost přepravila 20 milionů cestujících. Nyní se nabídka spojů postupně začlení do rozsáhlé sítě FlixBusu, která aktuálně nabízí více než 350 tisíc spojení denně do 2 tisíc destinací ve 28 zemích v Evropě a USA. Dohoda vstoupí v platnost po schválení regulačními orgány a očekává se, že bude dokončena v příštích několika týdnech.


Když se startup a digitální technologie setkávají se sta lety zkušeností
„Jsme velmi rádi, že můžeme společnost Kamil Koç přivítat v naší zelené síti a společně zahájit novou éru služeb na tureckém dopravním trhu. Naší vizí je nabídnout zelenou a chytrou mobilitu pro všechny a jsme nadšeni, že náš inovativní přístup, pohodlné služby i vysoký standard bezpečnosti a kvality přepravy můžeme nyní rozšířit také do Turecka. A to právě díky lokálním znalostem a know-how dopravní společnosti Kamil Koç. Po vyhodnocení stávajících aktivit budeme pracovat na dalším rozvoji sítě a optimalizaci spojů na základě poptávky, abychom tak zákaznickou zkušenost ještě zlepšili. Díky naší technologické platformě a dalším inovacím získají turečtí cestovatelé výhodnou nabídku ve formě velké sítě autobusových spojů, vysokých bezpečnostních standardů a obecně komplexnějších a pohodlnějších možností cestování,“ říká Jochen Engert, CEO a zakladatel společnosti FlixBus.


Od startupu k přednímu mezinárodnímu hráči
Společnost FlixBus vznikla v roce 2013 během deregulace trhu autobusové dopravy v Německu a rychle vyrostla na pozici poskytovatele s nejrozsáhlejší sítí dálkových autobusů v Evropě. Za toto období pomohla dopravit se do cíle více než 100 milionům cestujících. Díky unikátnímu obchodnímu modelu a inovativním technologiím dnes FlixBus nabízí síť, která zahrnuje více než 29 zemí, a v blízké budoucnosti má ambice rozšířit se na další trhy
.

Za méně než šest let se stal lídrem na trzích v několika evropských zemích včetně Německa, Itálie, Francie, Beneluxu a Polska a vytvořil v tomto odvětví přes 10 tisíc pracovních míst. Jen v roce 2018 přepravila společnost 45 milionů cestujících po celé Evropě a USA.
Díky uživatelsky přívětivému rezervačnímu systému a rozsáhlé síti spojů nabízí FlixBus cestujícím možnost objevovat svět bez ohledu na jejich rozpočet.

 


O společnosti FlixMobility
FlixMobility je mladá společnost působící v oblasti dálkové dopravy, která skrze své značky FlixBus a FlixTrain nabízí pohodlný a ekologický způsob přepravy za dostupné ceny. Díky unikátnímu obchodnímu modelu a inovativním technologiím se ze startupu rychle stala silná společnost s největší evropskou sítí dálkových meziměstských autobusů a v roce 2018 také prvními dálkovými vlakovými spoji. Od roku 2013 přepravila FlixMobility přes 100 milionů lidí a dala vznik tisícům nových pracovních míst v oblasti dopravy. V roce 2018 spustila společnost FlixMobility první dálkové spoje také v USA.
Z center v Evropě i USA se tým FlixMobility stará o plánování sítě, zákaznický servis, management kvality, marketing a prodej a v neposlední řadě také o rozvoj nových obchodních příležitostí a technologický rozvoj.
O každodenní provoz flotily autobusů FlixBus se starají regionální partneři, povětšinou rodinné firmy, které na trhu úspěšně působí po desetiletí. FlixTrain je provozován ve spolupráci se soukromými vlakovými přepravci. Díky tomuto partnerství jde tak inovace, podnikatelský duch a silná mezinárodní značka ruku v ruce se zkušenostmi a kvalitou tradičního odvětví dopravy.


About Actera Group
Actera Group is the largest private equity firm dedicated to investments in Turkey with assets under management exceeding US$3.3 billion. Actera Group’s portfolio companies collectively employ over 35,000 people and generate more than US$5 billion in revenues. Investors in the funds advised by Actera Group are the leading global institutional investors including pension funds, multilateral institutions and sovereign wealth funds from North America, Europe, the Far East and the Middle East.

 

PR

Další články

Komentáře