Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 4. srpna 2019 (00:07) Pavel Jelínek

Finsko 2019: Kalle Rovanperä zvyšuje náskok.

V sobotu dopoledne se o vítězství v rychlostních zkouškách rovným dílem podělili Kalle Rovanperä a Emil Lindholm, když každý zajel nejrychlejší čas dvakrát. Na prvních dvou příčkách ve třídě RC2 se tím každopádně nic nezměnilo, Kalle pouze zvýšil svůj náskok na druhého Pierra Loubeta na více než minutu. Nikolaje Gryazina na třetím místě ovšem vystřídal domácí jezdec Jari Huttunen. V kategorii WRC 2 Pro se ztráta Erica Camilliho na vedoucího Rovanperu zvýšila na tři a čtvrt minuty.

„Dnešní ráno bylo hezké, máme správné nastavení a víc si to užívám. Snažím se zbytečně neriskovat a užívat si řízení. Nikdy jsem ale ve Finsku nejel na tak kluzkých rychlostních zkouškách. Všechno je v pořádku a nemusíme tlačit, ale bylo by dobré vědět, kde bychom mohli najít víc přilnavosti,“ prohlásil Kalle Rovanperä.

Zatímco ve čtvrtek a v pátek tovární posádka spolu s inženýry ŠKODA Motorsport hledala ideální nastavení vozu, v sobotu odpoledne už si Rovanperä jeho chování pochvaloval. „Bylo to neskutečné. Tratě byly ve skvělém stavu a auto funguje výborně. Za volantem si užívám spoustu zábavy!“ prohlásil spokojeně. I na výsledku to bylo vidět, ve čtyřech zbylých sobotních „erzetách“ byl třikrát první a jednou druhý.

 

Zato na dalších místech třídy RC2 bylo poměrně živo. Do té doby velmi suverénní Pierre Loubet vyjel v poslední rychlostní zkoušce dne z trati a v hodnocení se propadl až na šestou pozici. Na druhé místo se tak posunul Nikolaj Gryazin, který se mezitím dostal zpátky před Huttunena a za Rovanperou zaostává o dvě a půl minuty.

 

PR

 

Zdroj

Fotky

Další články

Komentáře