Pondělí, 21. března 2016 (17:44) Pavel Jelínek

Filip Šmíd vyzkoušel jiný styl jízdy, než je autocross

Tento víkend jsem si vyzkoušel trošku jiný styl jízdy než je autocross v podobě a zkoušky juniorstar. Jelikož jsem nechtěl lenivět doma a jen koukat na závody ve světě tak jsem se rozhodl přihlásit se do této soutěže, kde bylo opravdu spoustu skvělých závodníků. V sobotu bylo spoustu zkoušek -> fyzička, motokáry, závodní trenažer, rozhovor před kamerou, písemné testy, běh.

Poté se vybralo 20 nejlepších kteří postupovali do neděle, která už byla jen o tom jak kdo vládne volantu tato zkouška probíhala na zdejším polygonu, kde se vybralo 5 nejlepších závodníků, ti už jeli jen na co nejlepší čas po okruhu v Mostě. Dokázal jsem se dostat do úplného finále na autodrom kde jsme jeli na čas s formulemi

Vůbec nikdy jsem na asfaltu nezávodil a na Mosteckém okruhu jsem taky nikdy nejel ani s osobním autem a ve formuli to byla taky moje premiéra. Měli jsme pouze dvě kola na seznámení se s tratí, dlouhou 4200 metrů a poté 4 kola na zajetí toho nejlepšího času, co kolo jsem stáhnul sekundu, ale byli zde rychlejší kluci a já a moje nulové zkušenosti na okruhu stačily na 4 místo celkově.

Jsem s tímto místem fakt spokojenej do soutěže jsem nešel s tím že jí vyhraju jako spíš, že se porovnám s jezdci ČR na okruzích, byl to neskutečný zažitek, nové zkušenosti a noví lidé.