Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 14. července 2019 (11:45) Pavel Jelínek

F3 v Silverstone: Juri Vips a Leonardo Pulcini se opět úspěšně postavili silným vozům Premy.

F3 v Silverstone: Juri Vips a Leonardo Pulcini se opět úspěšně postavili silným vozům Premy

Ze Silverstone si favorizovaná stáj Prema neodvezla ani jeden zlatý pohár. V sobotu i v neděli se totiž prosadili jezdci týmu Hitech, Juri Vips a Leonardo Pulcini.

Sobotní závod:

Junior Red Bullu, Juri Vips chtěl v Anglii zopakovat to, co se mu podařilo před dvěma týdny v Rakousku: porazit s jeho vozem týmu Hitech favorizované tři piloty stáje Prema. S úspěchem! Od startu to byl tvrdý oříšek. Estonec vyrazil dobře a musel od prvních metrů závodu hájit vedení před Marcusem Armstrongem. Novozélanďana později vystřídal na druhé pozici Jehan Daruvala a ani indický pilot Premy nedaroval Vipsovi vteřinku klidu. Několikrát se při boji o první místo o vlásek střetli, výborný Vips, kterého koučuje krajan a dřívější pilot GP2 Marko Asmer, však první místo udržel až do cíle před Daruvalou a Armstrongem. Třetí jezdec Premy, Rus Robert Shwartzman dojel po zpackaném prvním kole za Leonardem Pulcinim jen jako pátý.

Jezdci stáje Sauber Junior Team by Charouz nedosáhli na body. Lirim Zendeli a Fabio Scherer dojeli pouze ve středu pole, Raoul Hyman havaroval.

 

Výsledek sobotního závodu F3 v Silverstone:

1. Juri Vips, Hitech

2. Jehan Daruvala, Prema

3. Marcus Armstrong, Prema

4. Leonardo Pulcini, Hitech

5. Robert Shwartzman, Prema

6. Pedro Piquet, Trident

Nedělní závod:

Novozélanský poleman Liem Lawson (MP) využil za lehkého poprchávání své výhody dobře a esíčkem Becketts projel před Piquetem a Lundgaartem. Nedělní ráno se ovšem mělo stát dnem Itala Leonarda Pulciniho. Jezdec týmu Hitech brzy vytřídal Lungaarda na třetím místě a po 6 kolech se dostal i před Piqueta na druhé místo. O dvě kola později převzal Pulcini od juniora Red Bullu Lawsona vedení a od toho okamžiku si letěl pro svůj první triumf sezony 2019.

O druhé místo za ním se vyvinul zajímavý souboj, do kterého bylo zapojeno sedm jezdců. V této šarvátce se prosadil Shwartzman, Piquet s Daruvalou kolidovali. Napjaté situace šikovně využil Charouzův jezdec Fabio Scherer a dojel si před kolegou Zendelim pro bodík za osmé místo. Sobotní vítěz Vips byl dvakrát mimo tratě a zůstal bez bodů.

 

 

Výsledek nedělního závodu F3 v Silverstone:

1. Leonardo Pulcini, Hitech

2. Robert Shwartzman, Prema

3. Liam Lawson, MP

4. Marcus Armstrong, Prema

5. Christian Lungaard, ART

5. Robert Shwartzman, Prema

6. David Beckmann, ART

7. Yuki Tsunoda, Jenzer

8. Fabio Scherer, Sauber Junior by Charouz

 

Celkové hodnocení šampionátu FIA-F3:

1. Rober Shwartzman 114 b.

2. Jehan Daruvala 102 b.

3. Juri Vips 92 b.

4. Marcus Armstrong 77 b.

5. Pedro Piquet 43 b.

 

 

Text a Foto: Roman Klemm

Další články

Komentáře