Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 14. července 2019 (12:04) Pavel Jelínek

F2 v Silverstone: Luca Ghiotto a Jack Aitken vítězí, Charouzův Ilott dvakrát na bodech.

F2 v Silverstone:

Ital Luca Ghiotto se konečně dočkal svého prvního sobotního triumfu, zatímco si směl šampaňské před vlastním publikem vychutnat Jack Aitken.

Sobotní závod:

„Je to snad začarované, nebo co. V sobotu prostě nedokážu vyhrát...,“ stěžoval so Ital Luca Ghiotto před dvěma týdny ve Spielbergu, kde dojel dvakrát druhý. V Silverstone se mu tento čarovný kruh podařilo prorazit – vyhrál hlavní závod Formule 2. Hned po startu se tvrdě prosadil vůči kolegovi z týmu UNI-Virtuosi, polemanovi Guanyovi Zhou. Jeho nejsilnějším soupeřem se ale měl stát Kanaďan Nicholas Latifi, jenž se v prvním kole podobně tvrdě prosadil vůči svém kolegovi od DAMSu, Sergiovi Sette-Camarovi.

Po brzké výměně pneumatik byl Ghiotto v čele jen těsně před Latifim a testman Williamsu dokonce dokázal využít Italovy chybičky na brzdě, aby převzal první místo. Ghiotto se ovšem v závěrečné fázi dokázal znovu probojovat na špičku a v cíli byl jako první s náskokem 3,3s na Latifiho. Výbornou formu vozů UNI-Virtuosi a DAMS potvrdili Zhou a Sette-Camara na pozicích tři a čtyři.

Charouzův pilot Callum Ilott dojel za Aitkenem, de Vriesem a Deletrazem pro dobré osmé místo a patřila mu tak pole-position pro nedělní sprint. Kolega Juan Manual Correa skončil 12.

 

Výsledek sobotního závodu F2 v Silverstone:

1. Luca Ghiotto, UNI-Virtuosi

2. Nicholas Latifi, DAMS

3. Guanyu Zhou, UNI-Virtuosi

4. Sergio Sette-Camara, DAMS

5. Jake Aitken, Campos

6. Nyck de Vries, ART

 

Nedělní závod:

Domácí borec Callum Ilott směl díky své sobotní osmé pozici startovat před domácím publikem z pole-position, hned vedle něj ovšem číhal jeho předchůdce v Charouzově stáji, Louis Deletraz. A byl to skutečně Švýcar, kdo se po startu ujal vedení před de Vriesem a Aitkenem, zatímco se Ilott z prvního kola vrátil jen jako čtvrtý. Druhý vůz týmu Sauber Junior by Charouz s Juanem Manuelem Correou v kokpitu se zabydlel na 10. pozici.

 

Jack Aitken posunul po 7 kolech de Vriese za sebe a Deletraz využil soboje svých soupeřů k tomu, aby si vybudoval lehký náskok. Tento náskok pak za lehkého mrholení dlouho šikovně udržoval. Dařilo se mu to ovšem jen na čas. Čtyři kola před cílem byl Aitken v jeho závětří a nekompromisně využil první příležitosti k předjetí. Jezdec týmu Adriana Campose si poté doma v Silverstone dojel pro zasloužené vítězství. O podobný kousek se až do posledního kola snažil Ilott vůči de Vriesovi - marně.

Šampionát bude pokračovat za dva týdny v rámci Velké ceny Maďarska.

 

Výsledek nedělního závodu F2 v Silverstone:

1. Jake Aitken, Campos

2. Louis Deletraz, Carlin

3. Nyck de Vries, ART

4. Callum Ilott, Sauber Junior by Charouz

5. Nicholas Latifi, DAMS

3. Mick Schumacher, Prema

 

 

Text a Foto: Roman Klemm

 

Další články

Komentáře