Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 7. října 2015 (21:10) Pavel Jelínek

ETCC: Petra Fulína čeká jen teoretický boj o titul

Závěrečný víkend sezóny Petra Fulína ve znamení testování a teoretického boje o titul

Závěr sezóny Evropského poháru cestovních vozů obstará už tradičně okruh v Perguse. Na závodiště obepínající jezero sopečného původu přijíždí Petr Fulín s teoretickou nadějí na zisk titulu, přesto se myšlenkám na boj o šampionát brání.

"Na závody na Sicílii nejedeme s tím, že bojujeme o titul, spoléhat na smůlu soupeřů totiž nechci. Čeká nás prostě další, v tomto případě poslední víkend sezóny a chceme ho odjet se ctí a předvést maximum," říká Petr Fulín k ambicím před závodním víkendem. V Perguse se sice získané body násobí dvěma, ale ztrátu 29 bodů na čelo tabulky nepůjde jen tak smazat.

"V letošní sezóně nás několikrát potkala smůla, a tak už se soustředím na další ročník. Před víkendem v Perguse jsme zkoušeli auto v Mostě, ale test beru už jako součást příprav na příští rok. Závody v Perguse tak budou další příležitostí k tomu, abychom pokročili v nastavování vozu, myšlenkami jsem už ale v sezóně 2016," dodává Fulda k víkendu.

Jeho výkony během nabitého sobotního a nedělního harmonogramu sledujte prostřednictvím časomíry na stránce wtcc.motorstools.com, dojmy po jízdách budou k dispozici na facebookových stránkách VEKRA Racing Team či Petr Fulín. Přímý přenos obou závodů odvysílá stanice Eurosport, a to na kanálu Eurosport 1.


Harmonogram závodního víkendu v Perguse:

sobota 11. října
09.00    test #1
10.30    test #2
12.00    test #3
16.30    trénink

neděle 12. října
08.00    kvalifikace
10.00    warmup
11.00    závod #1
13.00    závod #2


Pořadí šampionátu (Single Make Trophy):

1. Dušan Borković (SRB)        94 bodů
2. Maťo Homola (SVK)        73
3. PETR FULÍN (CZE)        65

4. Andreas Pfister (GER)        50
5. Ronny Jost (SUI)            47
6. Dejan Bulatović (MNE)        20
7. Ferenc Ficza (HUN)        18
8. Mladen Lalušić (SRB)        15
9. Alexandr Artemyev (KAZ)    6
10. Norbert Tóth (HUN)        5


Web: www.the22fulda.com | Facebook: Petr Fulín

PR

Fotky

Další články