Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 25. srpna 2019 (18:04) Pavel Jelínek

Dušan Kouřil ukončil suverénní slovenské tažení Milovana Vesniče.

Kouřil v neděli ukončil Vesničovu dominanci

Ve druhém závodě TCR na Slovakia Ringu si dojel pro vítězství Dušan Kouřil Jr., kterému se tak podařilo ukončit suverénní slovenské tažení Milovana Vesniče. Srb tentokrát musel vzít zavděk 2. příčkou. Třetí dojel Jáchym Galáš.

Zatímco pátek a sobota se na Slovakia Ringu nesly ve znamení vysokých teplot, v neděli již organizátorům počasí život zkomplikovalo. Po nočním dešti totiž panovaly na dráze podmínky nevhodné pro závodění, což mělo za následek mimo jiné i zrušení kvalifikačních bojů a závodníci tak odstartovali do druhých víkendových klání podle výsledků včerejších bojů o startovní pozice.

Ve třídě TCR hrála tato skutečnost do karet Milovanu Vesničovi, který se mohl postavit i do čela startovního roštu nedělního závodu a po vítězství ve volném tréninku, sobotní kvalifikaci a úvodní jízdě se mu naskytla příležitost své dominantní tažení zkompletovat.

To se ale srbskému závodníkovi nakonec nepodařilo. O vedení totiž přišel hned v úvodních metrech, když stejně jako včera bleskově vyrazil ze své startovní pozice Martin Ryba a za bouřlivého potlesku slovenského publika se stal novým lídrem závodu.

Z této pozice se ale nemohl radovat příliš dlouho. Výborným tempem se totiž v nedělní jízdě prezentoval Dušan Kouřil Jr., jemuž se hned po startu podařilo posunout ze 4. místa na třetí a zanedlouho se začal přibližovat i k vedoucímu tandemu Ryba-Vesnič.

 

Zatímco se včerejším vítězem si český závodník poradil ve 2. kole, jezdce stáje Brutal Fish sesadil z vedoucí příčky o okruh později a poté si bez větších potíží dojel pro vítězství.

„Byl to náročný závod, od startu do cíle jsme museli bojovat. Posledních sto metrů bylo hodně náročných, až zde jsem uvěřil, že mohu opravdu zvítězit. Užil jsem si souboje s oběma vozy Honda. Pokud jde o předjetí Martina Ryby ve třetím kole, bylo to teď nebo nikdy. Pokud bych ho nepředjel v tento moment, tak už nikdy, neboť by se na mě dotáhli soupeři a bylo by to hodně těžké. Byl to dramatický a napínavý závod, jsem rád, že se mi podařilo zvítězit,“ řekl Kouřil po dojetí.

 

Zatímco Kouřil mohl ve zbytku závodu jet bez větších potíží na čele, Ryba se i nadále musel dívat do zpětných zrcátek, kde stál čelil tlaku soupeřů a zanedlouho podlehl i Jáchymu Galášovi s Milovanem Vesničem, kterého v úvodu kromě Ryby s Kouřilem překonal ještě také právě pilot GT2 Motorsportu a odsunul jej tak mimo stupně vítězů.

Později se ale srbský závodník dokázal dostat kromě Ryby i zpět před Galáše zpět a smutek z konce svého suverénního tažení tak mohl tišit alespoň pohárem za 2. místo. Galáš se musel spokojit se 3. příčkou.

Martin Ryba se kromě dvou zmíněných pilotů propadl v dalších kolech i za Petra Čížka, který jej odsunul až na 5. příčku. Ani na ní ale bohužel cílovou pásku neproťal, neboť si opět vybral pořádnou porci smůly a v závěru jej stejně jako včera postihl defekt pneumatiky, který ho donutil odstoupit.

PR

Zdroj

Fotky

Další články

Komentáře