Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 16. září 2015 (11:11) Pavel Jelínek

Duck Racing a jeho jezdci Petr Kačírek s Danielem Skalickým chtějí tituly. Rozhodne se jen mezi nimi

Duck Racing vyráží do Brna bojovat o tituly

Již tento víkend je na programu poslední bitva o body, která rozhodne o držitelích okruhových titulů za sezónu 2015. Na jihu Moravy budou bojovat o vytoužené trofeje i jezdci týmu Duck Racing Petr Kačírek s Danielem Skalickým.

Závodícího šéfa týmu Petra Kačírka, může o úspěšnou obhajobu loňského titulu připravit již jen jeho parťák Daniel Skalický. Bodový rozdíl mezi těmito dvěma jezdci aktuálně představuje pouhých šest bodů. Motivace tak rozhodně nechybí ani jednomu z nich a o víkendu se dá očekávat velká bitva dvou modrých BMW M3.

Petr Kačírek nebude stejně jako v Mostě chybět ani ve vytrvalostním závodě. Však ani v tomto případě neusedne do dobře známého BMW M3 GTR, ale po BMW Z4 GT3 týmu Šenkýř Motorsport si vyzkouší Ferrari F430 GT2 týmu K&K Racing. Týmovým partnerem mu v brněnském závodě nebude nikdo jiný, než další ostřílený jezdec Marcel Kusín.

„Letošní sezona pro nás byla chvílemi nahoru-dolů. Jednou se dařilo, jednou zase ne. O to větší motivaci mám v boji o středoevropský titul ve sprintech. Jsme stoprocentně připraveni a já věřím, že nám tato náročná příprava vrátí. Ve vytrvalosti opět měním techniku. Tentokrát pojedu s Ferrari Marcela Kusína a upřímně se na to těším. Vloni nám déšť v Brně pomohl v bojích o tituly. Tentokrát nejspíš pršet nebude, ale to nic nemění na tom, že dáme do brněnského podniku maximum,“ prozradil Petr Kačírek.

O vytrvalostní titul pak na Masarykově okruhu zabojuje i Daniel Skalický. Ten během sezony předváděl v hodinových závodech, skoro by se dalo říci „one man show“, a v Brně mu tak stačí titul prakticky pouze potvrdit.

„Do Brna se těším. Jezdíme tam sice dlouhá léta a známe tento okruh jako své boty, ale tato trať prostě neztrácí své kouzlo. I možná proto se mi tady tak daří. Věřím, že ve vytrvalostním závodě navážu na své výkony z průběhu sezony a v sobotu večer budeme moci oslavit další titul pro tým Duck Racing,“ řekl Daniel Skalický.

Podzimní cena Brna, nebo-li Masaryk Racing Days, je vlastně pro tým Duck Racing posledním ostrým testem před dvanáctihodinovým Epilogem, který se v Brně uskuteční druhý říjnový víkend.

Závod 12H Epilog Brno však bude v pouze režii tria Daniel Skalický, Lumír Firla a Daniel Suchý, protože Petr Kačírek se v té době bude již připravovat v Mexiku na slavný závod La Carrera Panamericana.

Časový harmonogram brněnského víkendu
Pátek 18.9.
14:05 – kvalifikace 1 sprint
17:45 – kvalifikace vytrvalost
Sobota 19.9.
10:20 – závod 1 sprint
16:30 – závod vytrvalost
Neděle 20.9.
09:10 – kvalifikace 2 sprint
13:30 – závod 2 sprint

Užitečné odkazy:
Web týmu - www.duckracing.cz
Web LCP - www.panamericanarally.cz

PR

Fotky

Další články