Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 24. května 2019 (23:30) Pavel Jelínek

Druhý muž průběžného pořadí Petr Nikodém před Novou Pakou.

Domácí šampionát pokračuje v Nové Pace

Třetím podnikem pokračuje Kontejnery Louda Mistrovství České republiky v autokrosu. Po Hollabrunnu a Humpolci se bude o body bojovat o tomto víkendu ve Štikovské rokli v Nové Pace.


V závodě nebude chybět ani druhý muž průběžného pořadí Petr Nikodém, který se pokusí vylepšit bodový stav. V předchozích závodech upřednostnil především testování nové buggy před prvním evropským autokrosem, v němž zvítězil. V domácím šampionátu dosud startoval se slabším motorem objemu 1,4 litru, namísto „jedna-šestky“.

V Nové Pace se v Divizi Buggy 1600 představí deset jezdců, včetně největších soupeřů jako je Milan Vaněk, který vede tabulku po dvou závodech. Startovat bude i rychlý Vít Nosálek nebo překvapení sezony Samuel Peták.

 

V Divizi Race Buggy 160 je opět přihlášen mladší bratr Martin Nikodém, který je po dvou závodech průběžně na čtvrtém místě.

Závod začíná v sobotu 25. května od půl jedenácté prvními měřenými tréninky. V půl čtvrté odpoledne odstartuje první série rozjížděk ve všech vypsaných kategoriích. Racer buggy pojedou v sobotu i druhé jízdy.

V neděli se začne závodit již od osmi hodin ráno druhou sérií rozjížděk. Třetí jízdy budou následovat od 9:45 hodin. Po přestávce nastoupí od půl jedné nejúspěšnější jezdci víkendu do semifinálových a finálových jízd, které určí konečné pořadí třetího závodu domácího šampionátu. Finálových jízd bude deset, semifinále lze přepokládat ve čtyřech kategoriích.


 


 


 

Průběžné pořadí Buggy 1600

1.Vaněk 68

2.Nikodém 53

3.Peták 47

4.Nosálek 42

5.Andeliero 36


Petr Nikodém, mistr Evropy 2017, 2018, vicemistr Evropy 2016

Mistr ČR 2018, 2017, 2016 a 2015

PR

Další články

Komentáře