Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 17. června 2019 (13:31) Pavel Jelínek

Druhá generace celoroční pneumatiky Multiseason .

Firestone představuje druhou generaci celoroční cestovní pneumatiky Multiseason

Firestone, kultovní značka pneumatik proslulá odolností a spolehlivostí, pokračuje v upevňování svého postavení na evropském trhu představením nové celoroční cestovní pneumatiky. Druhá generace pneumatiky Multiseason s ještě vyšší úrovní provozních vlastností a výhodnějším poměrem cena/výkon posiluje portfolio značky Firestone, která nabízí pneumatiky pro všechny druhy osobních automobilů a typy řidičů. Tato nová pneumatika i další nedávno představené pneumatiky, jako je Roadhawk nebo Vanhawk 2, potvrzují, že Firestone je ztělesněním velmi spolehlivých a cenově výhodných pneumatik s excelentním poměrem cena/výkon.

 

Modernizovaná a vylepšená pneumatika

 
Původní pneumatika Firestone Multiseason byla oceňována jako vynikající celoroční cestovní pneumatika. Firestone však posunul druhou generaci pneumatiky Multiseason na ještě vyšší úroveň. Optimalizovaným dezénem a styčnou plochou je zajištěno maximální odvádění vody na mokré vozovce. Konstrukce pneumatiky s vyváženou tuhostí zároveň zajišťuje výborné provozní vlastnosti při jízdě na suchu. Toho bylo dosaženo rozsáhlými počítačovými simulacemi, které byly následně ověřeny praktickými testy. Výsledkem tohoto úsilí je výrazné zvýšení brzdných výkonů na mokru i suchu.


Nová generace pneumatiky Multiseason prokázala v testech TÜV SÜD, jedné z nejuznávanějších nezávislých organizací v Evropě pro testování automobilů a jejich komponentů, o 9 % kratší brzdné dráhy na suchu a 14% zlepšení na mokrém povrchu.1 Pneumatika obdržela hodnocení B na informačním štítku EU v disciplíně adheze na mokru. Pneumatika je určena také k provozu v zimních podmínkách včetně sněhu, což potvrzuje symbol horského štítu a sněhové vločky, který dokládá soulad s veškerou legislativou pro zimní provoz v Evropě.

 
Skvělé výkony v jakémkoli počasí

 
Firestone zahájil vývoj nové generace pneumatiky Multiseason až po rozsáhlém výzkumu trhu, do něhož se zapojilo více než 15 000 evropských řidičů, aby bylo zaručeno, že nová pneumatika splní požadavky spotřebitelů. Získané poznatky umožnily společnosti Firestone zkonstruovat pneumatiku, připravenou na specifické výzvy, jimž řidiči čelí v každodenním provozu, jako je například náhlé brzdění na mokru.


„S novou generací pneumatiky Multiseason jsme chtěli všem řidičům nabídnout pocit jistoty,“ vysvětluje Laurent Dartoux, ředitel pro strategii a marketing společnosti Bridgestone EMEA. „Při odjezdu mohou být silnice suché, před příjezdem do práce mokré a během cesty domů zasněžené. S druhou generací pneumatiky Multiseason se řidiči mohou spolehnout na bezpečný provoz s maximální ovladatelností po celý rok bez ohledu na povětrností podmínky.“
 
Nižší valivý odpor

 
Další vylepšení v porovnání s předchůdcem se týká hospodárnosti. Nová generace pneumatiky Firestone Multiseason dosáhla ve většině rozměrů dobrého hodnocení C na informačním štítku EU2 a má o 20 % delší životnost měřenou počtem ujetých kilometrů.3

 
„Řidiči si značku Firestone spojují s pneumatikami, na které se mohou spolehnout a které nabízejí mnoho výhod navíc,“ říká Laurent Dartoux. „Výčet předností přitom nekončí zakoupením pneumatiky. Dalším přínosem nové pneumatiky Multiseason pro řidiče jsou nižší náklady na palivo a prodloužená životnost. Výdaje ušetří i tím, že nebudou muset měnit a skladovat sezonní pneumatiky, což je spojeno také se zvýšením komfortu a úsporou času.“

 
Rozsáhlá nabídka rozměrů

 
Nová generace pneumatiky Firestone Multiseason, vyvinutá a vyráběná v Evropě, bude uvedena na trh ve vybraných rozměrech v červnu 2019. Další rozměry budou k dispozici od ledna 2020. Nová generace pneumatiky Multiseason s 50 různými rozměry od 13“ do 18“ pokryje 90 % tržní poptávky a 70 % segmentu pneumatik pro 17“ a větší kola. Díky tomu je nová pneumatika Firestone Multiseason ideální volbou pro většinu osobních automobilů a silničních SUV.

 

 

 

Kontakt pro média:

AC&C Public Relations s.r.o. – Zorka Mašková: Tel.: 220 515 314, e-mail: zorka.maskova@accpr.cz

 

Společnost Firestone

Naše řada pneumatik Firestone vychází z tradice odolnosti a spolehlivosti s více než 100letou historií. Naše ikonická značka je proslulá také svou podporou hudby, která pokračuje i v současnosti řadou autentických živých hudebních akcí Firestone LIVE, na nichž se setkávají hudebníci s fanoušky hudby. Firestone se stal součástí Bridgestone Corporation, největší společnosti na světě pro výrobu pneumatik a gumárenských produktů, v roce 1988.

 

Společnost Bridgestone v Evropě, na Středním východě a v Africe

Jsme zastoupením největší společnosti na světě pro výrobu pneumatik a gumárenských produktů v regionu EMEA. Již téměř 90 let poskytujeme jistotu, že se lidé i zboží dostanou na místo určení s nejvyšší mírou komfortu a bez zdržení. Dnes to platí v ještě větší míře než dříve, a proto nám zákazníci svěřují nejvýznamnější úkol: zajistit spojení vozidla s vozovkou.

Jsme vynikající chemici, inženýři a datoví analytici a provozujeme jedny z nejvyspělejších výrobních závodů v Evropě, disponujeme nejlepšími technologiemi na světě a vynakládáme značné investice do výzkumu a vývoje. Nekompromisně se zaměřujeme na poskytování skutečných řešení skutečných problémů, jimž řidiči čelí na silnicích každý den. Umožňujeme jim spolehlivou a bezpečnou jízdu za všech podmínek.

Působíme v 38 zemích EMEA a zaměstnáváme více než 18 300 pracovníků. V tomto regionu máme 15 závodů na výrobu pneumatik, významné výzkumné a vývojové centrum a zkušební polygon. Jsme hrdí, že vydáváme nejvíce prostředků na výzkum a vývoj v našem odvětví. Jen v roce 2018 jsme do této oblasti investovali 800 milionů eur.

 

PR

Další články

Komentáře