Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 6. února 2020 (22:48) Karel Lacina

Dragstery kategorie Funny Car před nabitou sezonou 2020

Jednou z nejkonkurenceschopnějších kategoriích v šampionátu Mello Yello NHRA Drag Racing je určitě skupina Funny Car, velice nepředvídatelná kategorie, ve které se však snadno dal tipovat vítěz, o což se přičinili Don Prudhomme a John Force, jedny z největších legend tohoto sportu, když drtily soupeře na závodišti v Los Angeles, což sledovaly tisícovky diváků nejprve na černobílých a později i na barevných obrazovkách.

Nepředvídatelnost zmizela, když John Force přestal získávat trofeje, stejně jako prsteny Yankees World Series. Je to poslední člověk, který vyhrál tituly Funny Car dle starých pravidel, když poté už bylo vše jinak. Závodů se začalo zúčastnovat stále více závodníků, čehož příčinou byla hlavně změna bodového systému, jenž zvýhodnuje týmy, absolvovující všech 18 závodů.

Pokud jedete kompletní sezonu můžete dosáhnout Countdown a máte stejnou šanci na titul jako ti, kteří dosáhnou top 10 díky svým kvalitám na trati. Proto předpovídat šampiona pro rok 2020 vyžaduje klam a absenci historie a právě to dělá začínající sezonu tak lákavou.

 


V lonské sezoně zářil v první třetině sezony Robert Hight se svým Auto Club Chevy Camaro, aby ho poté vystřídal Bob Tasca III, krotící Ford Motorcraft Mustang, vidět byly i dvojice pilotů z týmů Don Schumacher Racing a Kalitta Motorsports. Letos se Hight vrací s Jimmy Prockem a tváří v tvář se postaví týmu Dona Schumachera, jemuž chybělo pouhých osm bodů k lonskému titulu.

Jeho hvězda JR Todd byl králem v roce 2018 a loni sedmý což je známkou velké vyrovnanosti, Tasca skončil pátý, což je jeho nejlepší umístění a letos spolu s šéfem posádky Mikem Neffem přinášejí velká očekávání pro Ford Performance Team.

 


Force se bude pokoušet získat první titul od roku 2013 s pomocí Briana Corradiho a jeho Pek Blue Def Funny Car, ale se stejným zápalem, který mu již 16 titulů přinesl. Míchat kartami bude Blake Alexander s přeorganizovaným týmem Jim Head Funny Car, veterán Cruz Pedregon začal spolupracovat s technikem Ericem Lanem a zde je kvalita zaručena a zapomínat nesmíme na Paula Leeho, jezdce, který může zajet nejrychlejší čas, všude, kde se ukáže.

 


Favoritů už jsme vyjmenovali celou řadu a to ještě nepadla zmínka o Alexis De Joria, která se vrací na scénu Funny Car. Spolu s ní přichází i technik Del Worshama a šéf týmu Kalitta Motorsports Nicky Bonifante a budou chtít vylepšit lonské 11 místo, když Alexis zmeškala tři závody.


Sezona Funny Car 2020 je velice očekávaná, ve startovním poli je takřka nemožné tipovat favority a už se můžeme těšit na monstra , řítící se rychlostí až 330 mil/ h.

 

 

Zdroj: NHRA
Neprošlo jazykovou korekturou

Další články

Komentáře