Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 10. dubna 2019 (20:23) Pavel Jelínek

Dovozce vstupuje do nové sezony na plný plyn.

Nové enduro Moto Guzzi a elektrická Vespa již v České republice
Faber Moto vstupuje do nové sezony na plný plyn

Společnost Faber Moto s.r.o., výhradní dovozce jednostopých vozidel značek Aprilia, Moto Guzzi, Piaggio a Vespa do České republiky, zahajuje novou motocyklovou sezonu ve velkém stylu. První skvělou novinkou pro fanoušky výjimečných motocyklů je příchod netrpělivě očekávaných modelů Moto Guzzi V85 TT a Vespa Elettrica na český trh.

K testovacím jízdám a výhodnému nákupu lákají také atraktivní akce u prodejců značek Aprilia, Piaggio a Moto Guzzi. Faber Moto navíc pokračuje v rozšiřování své prodejní a servisní sítě v České republice, která má nyní pět nových partnerů.

Jaro je již v plném proudu, a je tedy nejvyšší čas probudit svůj motocykl ze zimního spánku, nasadit přílbu a vydat se na první letošní projížďku rozkvétající krajinou,“ říká Adam Žert, country manažer společnosti Faber Moto. „Všem fanouškům jízdy v jedné stopě přitom doporučuji, aby si hned zkraje sezony naplánovali alespoň jednu zastávku u některého z prodejců našich značek. Kromě žhavých novinek Moto Guzzi V85 TT a Vespa Elettrica na ně čekají atraktivní akční nabídky motocyklů Aprilia, Piaggio a Moto Guzzi včetně testovacích jízd, o které registrujeme již teď nesmírný zájem.“

Jeden z prvních jezdců, který okusí zcela nové klasické enduro Moto Guzzi V85 TT, bude populární herec a moderátor Martin Zounar. Po něm se na usednutí do sedla tohoto jedinečného motocyklu těší už stovky dalších českých motocyklistů, kteří se s předstihem zaregistrovali na testovací jízdu.

 

Česká republika je tak dalším trhem, na němž vzbudilo představení pozoruhodného endura Moto Guzzi V85 TT mimořádné emoce a zájem. A další stroj ze stáje Moto Guzzi, nový V9 Bobber Sport, již čeká na herce a muzikanta Václava Noida Bártu.

Do České republiky v těchto dnech přichází také Vespa Elettrica. První skútr Vespa s elektrickým pohonem přesvědčí nejen ekologicky čistým provozem s nulovými emisemi a minimální hlučností, ale také mimořádnou uživatelskou přívětivostí a snadnou údržbou. Díky tomu je ideálním strojem zejména pro začátečníky a majitele prvního skútru, jimž nabízí unikátní koncept mobility. Vespa Elettrica je v České republice k dispozici u čtyř prodejců Faber Moto: 2x v Praze, Brně a Písku.

Faber Moto vstupuje do nové sezony na plný plyn i v mnoha dalších oblastech. Další fáze rozšiřování a zkvalitnění prodejní a servisní sítě přinesla 5 nových partnerů v Praze, Kladně, Plzni, Pardubicích a Děčíně. „Snažíme se být našim zákazníkům co nejblíže. Vnímáme jak poptávku po pokrytí bílých míst na mapě, tak požadavek na rozšíření počtu dealerů a servisů v Praze a okolí.

V součtu firma Piaggio Group vloni na českém trhu poskočila na třetí pozici a aktuální trendy prodejů potvrzují ambici společnosti Faber s italskými stroji atakovat vyšší příčky. To jde pouze, pokud naši dealeři budou patřit k těm nejlepším na trh,“ dokresluje situaci Adam Žert.

„Intenzivně také pracujeme na tom, abychom pravidelně otevírali brány motocyklového světa široké veřejnosti v České republice. Enormní zájem o loňskou akci Vespa na víkend nám ukázal, že s myšlenkou motorek a skútrů koketuje poměrně hodně lidí. Proto na léto chystáme s našimi dealery opět akci, jak jich dostat do sedla co nejvíce. Rádi bychom, aby první zkušenost na skútru nebo na motorce pro zákazníka byla spojena s těmi nejkvalitnějšími italskými produkty,“ dodává Adam Žert.


Společnost Faber Moto
Od roku 2017 je výhradním dovozcem produktů koncernu Piaggio do České republiky a přináší s motocykly značek Vespa, Piaggio, Aprilia a Moto Guzzi italský styl na české silnice. Faber Moto s.r.o. se sídlem v Brně je dceřinou společností rakouské společnosti Faber GmbH, která je importérem produktů koncernu Piaggio už od roku 1964 pro rakouský trh. Jednatel Josef Faber představuje druhou generaci zakladatelské rodiny a úspěšně vede rodinnou firmu, která má aktuálně dominantní postavení na rakouském trhu s jednostopými vozidly.

Společnost Piaggio
Italská společnost Piaggio, kterou založil Rinaldo Piaggio v roce 1884 v Janově, zpočátku vyráběla části lodí. V současnosti je koncern Piaggio se sídlem ve městě Pontedera a značkami Aprilia, Piaggio, Vespa, Gilera, Derbi, Scarabeo a Moto Guzzi symbolem městské mobility na dvou kolech. Společnost Piaggio uvedla skútr „Vespa“ na trh v roce 1946. Piaggio vyrábí více než 530 000 vozidel ročně v 6 výrobních závodech (4 v Itálii, 1 v Indii a 1 ve Vietnamu) a zaměstnává téměř 7000 pracovníků.

 

PR

Fotky

Další články

Komentáře