Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 21. dubna 2017 (00:31) Pavel Jelínek

Dostavba Pražského okruhu je zase o krůček blíž !

Dostavba další části Pražského okruhu je zase o krok blíž, ministerstvo posoudí vliv stavby na životní prostředí

 Stavba další části Pražského okruhu propojující dálnici D1 s Běchovicemi a hradeckou dálnicí D11 se o další krok přiblížila. Ředitelství silnic a dálnic zajistilo zpracování a předalo Ministerstvu životního prostředí dokumentaci nutnou pro posouzení vlivu na životní prostředí. Ministerstvo plánuje vydat stanovisko do šesti měsíců. „Na seznamu úkolů si můžeme odškrtnout další důležitou položku v přípravě chybějící části Pražského okruhu. 

Propojení brněnské D1 s Běchovicemi je pro východní část Prahy a středočeské obce podstatným krokem pro zklidnění dopravy a je to dluh z minulosti, který musíme rychle splatit,“ říká ministr dopravy Dan Ťok.

 

Ministerstvo životního prostředí přislíbilo v co nejkratším možném termínu provést proces EIA. „Ředitelství silnic a dálnic předložilo ve čtvrtek 13. dubna na MŽP dokumentaci EIA. Tu jsme nyní zkontrolovali a připravujeme ji k rozeslání ještě dnes, čímž bude zahájen proces EIA. Povinnou lhůtu pro kontrolu dokumentace EIA jsme tak již v prvním kroku nejenom dodrželi, ale i zkrátili o pět dní, tj. na polovinu. Stejně tak se budeme snažit postupovat v rámci celého procesu EIA. Tzn. nejenom dodržet lhůtu pro vydání stanoviska do 6 měsíců, ale pokud to půjde, budeme se maximálně snažit povinné lhůty i zkrátit.

Samozřejmě záleží na množství připomínek, práci zpracovatele posudku a dalších faktorech. Výstavba pražského okruhu pro nás rozhodně zůstává maximálně prioritní,“ říká ministr životního prostředí Richard Brabec.


Vydání kladného stanoviska EIA umožní Ředitelství silnic a dálnic ČR pokračovat v přípravě stavby zajištěním územního rozhodnutí. Ministerstvo dopravy také připravilo memorandum s Prahou o spolupráci při majetkoprávním vypořádání v souvislosti se stavbou Pražského okruhu, což by mělo výrazně urychlit výkupy potřebných pozemků. Zahájení výstavby dvanáctikilometrového úseku se předpokládá zhruba v roce 2020.
 
 


 

 www.mdcr.cz  
PR

Další články

Komentáře