Pondělí, 16. července 2018 (21:56) Pavel Jelínek

Domácí šampionát pokračoval v Poříčí nad Sázavou.

V Poříčí nad Sázavou se dařilo i závodníkům z Jičínska

Blíží se i další závod Mistrovství Evropy

Dalším závodem pokračovalo o víkendu v Poříčí nad Sázavou Mistrovství České republiky v autokrosu. Závody se opět neobešly bez několika větších kolizí, které zejména v kategorii Super Buggy ovlivnily i celkové pořadí.

Dařilo se i zástupcům z Jičínska. V Racer Buggy 125 obsadila Kristýnka Svobodová čtvrté místo, celkově jí patří třetí pozice.

V Junior Buggy si nejlépe počínal Jakub Novotný, který vyhrál a vede zároveň i Mistrovství ČR. Čtvrtou příčku bral Filip Hartman a ten zase vede celkové hodnocení zóny Střední Evropy. V divizi 6 vyhrál Zdeněk Antony jr. a na sedmém místě závody dokončil Luděk Dubravský z Libuně.

Celkově je šestý. Slušné body přivezl do Lázní Bělohrad Lubor Zívr a nebýt závady na poloose, mohlo jich být ještě více. V Touring Autocross byl klasifikován jako sedmý, čtvrté místo pak získal v samostatném hodnocení divize 5.

Již o víkendu bude v šestém závodě ME bojovat o další body ve francouzském Saint Georges více jak stovka jezdců. Velice početná a silná je konkurence zejména v kategoriích Super Buggy a Buggy 1600, díky startu velkého množství domácích jezdců. Za horké favority zde budou platit v kategorii Touring Autocross Václav Fejfar a Martin Samohýl, v Buggy 1600 Petr Nikodém a Milan Vaněk.

Lužanský tým pracoval intenzívně na repasi závodního speciálu a Fejfar bude chtít potvrdit své dosavadní vedení v Mistrovství Evropy. Pětačtyřicáté vítězství při závodech v Nové Pace bylo zároveň jeho třiatřicátým vítězstvím v divizi Touring Autocross.