Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Sobota, 22. října 2016 (21:50) Pavel Jelínek

Domácí premiéra modelu KODIAQ - od 27. října !!

Designblok16: domácí premiéra modelu KODIAQ

Nové SUV ŠKODA KODIAQ bude od 27. října k vidění před Průmyslovým palácem na Výstavišti v Praze-Holešovicích a jako bílá skulptura ŠKODA Design v centru Prahy.
Značka ŠKODA se již popáté v řadě představí v roli hlavního partnera na pražské přehlídce designu a módy Designblok16. ŠKODA KODIAQ – první velké SUV značky – se od čtvrtka 27. října 2016 poprvé představí české veřejnosti v rámci prestižní přehlídky designu. Účastí na Designbloku16 potvrzuje ŠKODA důležitost designu v automobilovém odvětví. 

ŠKODA je dlouhodobě etalonem špičkového českého designu a v uplynulých letech značka svou pozici v této oblasti dále intenzivně vyprofilovala. Pod vedením šéfdesignéra značky ŠKODA Jozefa Kabaně vznikl nový, výrazný designový jazyk využívající rovnováhu mezi racionalitou a estetikou. Čisté, ostré linie lemují dynamicky tvarované plochy, hra světla a stínu vytváří nečekané efekty. Prvním modelem, který vycházel z tohoto designového směru, byla ŠKODA SUPERB, novým modelem ŠKODA KODIAQ vstupuje nyní nový designový jazyk do segmentu SUV. 

 

„Propojujeme funkci s estetikou, hledáme krásu v jednoduchosti. Jednou z inspirací nám při tom je umění výroby českého křišťálu,“ vysvětluje šéfdesigner ŠKODA AUTO Jozef Kabaň. „ŠKODA KODIAQ spojuje výrazný charakter s krystalickými prvky, sílu a robustnost propojuje s jedinečnou elegancí,“ dodává Kabaň. ŠKODA Design centrum, které Jozef Kabaň vede, je největším domácím designovým studiem a řadí se ke špičce v oboru průmyslového designu ve střední a východní Evropě. Zaměstnává více než sto designérů pětadvaceti národností. 

Láska k detailu, kterou se ŠKODA při vytváření designu řídí, je zřejmá i v partnerství s prestižní mezinárodní přehlídkou Designblok. Letos popáté v řadě je automobilka hlavním partnerem Designbloku. Přehlídku, která začíná ve čtvrtek 27. října 2016, ozdobí na holešovickém výstavišti nový model ŠKODA KODIAQ, který bude umístěn v mobilním showroomu mladoboleslavské automobilky na volném prostranství před Průmyslovým palácem. Vystavený vůz bude volně přístupný veřejnosti i bez zakoupení vstupenky. 

V rámci Designbloku16 bude mít ŠKODA Design ještě vlastní samostatnou expozici v centru Prahy. V ulici Na Příkopě bude instalována bílá socha ŠKODA KODIAQ spolu s velkým zářícím křišťálem, který rozehraje, zejména v nočních hodinách, efektní představení světel a stínů. 

V Průmyslovém paláci mohou návštěvníci navíc obdivovat unikátní instalaci, jejíž součástí bude designová studie ŠKODA VisionS společně s křišťálovým lustrem světoznámého designéra Arika Levyho od firmy Lasvit. Právě ta realizovala ruční výrobu broušených křišťálových komponentů, které zdobí interiér i exteriér designové studie VisionS.

Koncept VisionS předznamenal nový designový směr, který se uplatnil na modelu KODIAQ a v budoucnu se stane poznávacím znamením SUV ofenzivy značky ŠKODA. V minulosti vyráběl Lasvit třeba skleněné prvky pro koncepty VisionD a VisionC  nebo trofeje pro cyklistický závod Tour de France, jehož je ŠKODA AUTO dlouholetým oficiálním partnerem. 

 

„Jsme rádi, že můžeme model ŠKODA KODIAQ představit české veřejnosti ve spolupráci s Designblokem. Tato prestižní přehlídka designu je důstojným místem české premiéry našeho nového SUV,“ zdůrazňuje Luboš Vlček, ředitel ŠKODA AUTO Česká republika. 

Nová ŠKODA KODIAQ bude k vidění i o několik dnů později na výstavě Rychlá kola v Lysé nad Labem, kde absolvuje svou oficiální výstavní premiéru v ČR. Od 11. do 13. listopadu 2016 se budou moci návštěvníci výstavy podrobně seznámit se SUV novinkou na stánku české značky. 

Víte, že ŠKODA AUTO: 
› je jednou z nejstarších automobilek na světě. Společnost založená v roce 1895, v období počátků automobilu, dodnes sídlí v Mladé Boleslavi, 
› má v současnosti následující modelové řady osobních automobilů: CITIGO, FABIA, RAPID, OCTAVIA, YETI, KODIAQ a SUPERB, 
› v roce 2015 dodala zákazníkům celosvětově více než 1 milion vozů, 
› od roku 1991 patří Volkswagenu, jednomu z globálně nejúspěšnějších automobilových koncernů. ŠKODA AUTO v koncernovém svazku samostatně vyrábí a vyvíjí vedle vozů také komponenty jako motory a převodovky, 
› provozuje tři výrobní závody v České republice; vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále také na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery, 
› zaměstnává celosvětově více než 26 600 pracovníků a je aktivní na více než 100 trzích.

 


http://www.skoda-auto.cz/

PR

Fotky

Další články

Komentáře