Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 10. května 2019 (10:56) Pavel Jelínek

Do Mohelnice přijede i dakarská Tatra Jamal Tomáše Vrátného.

OPĚT BUDE TATRA JAMAL

Stalo se již tradicí, že v rámci doprovodného programu bylo možné v Mohelnici shlednou předváděcí jízdy dakarských speciálů. Nebude tomu jinak ani v letošním roce. Bude představen opět vůz TATRA JAMAL ze stáje BONVER DAKAR PROJECT závodníka světových dálkových soutěží Tomáše Vrátného. 

Budete mít jedinečnou příležitost prohlédnout si toto vozidlo a ze všech úhlů si jej vyfotografovat. Nebudou opět chybět propagační jízdy. Tentokrát bude závodní TATRU pilotovat týmový mechanik Tomáš Mark.


PROGRAM ZÁVODU

sobota 18.05.2019
07:00 – 08:30 technické přejímky závodních vozidel
09:00 slavnostní zahájení závodu 
09:15 rozprava s posádkami, start závodu do jednotlivých sekcí
18:00 ukončení prvního dne závodu
20:00 večerní zábavný program

neděle 19.05.2019
09:00 zahájení druhého dne závodu, rozprava s posádkami, start do sekcí
15:00 ukončení závodu v sekcích
15:30 start vloženého závodu do strmého vrchu o pohár Olomouckého kraje
17:00 vyhlášení výsledků závodu 
18:00 ukončení závodu

VELKÁ CENA MOHELNICE TRUCK TRIAL  navazuje na tradici závodů nákladních vozů v terénu v Mohelnických lomech, které se tu konají pravidelně od roku 1999. Za tu dobu se tu pořádaly závody jak mistrovství České republiky, mistrovství Evropy tak v posledních letech Extrem truck trial show.

Tyto závody pořádali různí organizátoři z jiných regionů ČR ve spolupráci s AMK Mohelnice. Letos poprvé jsou hlavními pořadateli závodu AMK Mohelnice v AČR a Agenas team Javorník. V pořádání velkých truck trialových závodů to nejsou žádní nováčci. AMK Mohelnice se jako spolupořadatel podílel na organizačním a technickém zabezpečení všech truck trialových závodů v Mohelnických lomech. Agenas team Javorník zabezpečoval sportovní část těchto závodů od roku 2004.

Závod VELKÁ CENA MOHELNICE TRUCK TRIAL byl je zařazen do seriálu závodů mistrovství České republiky v truck trialu s mezinárodní účastí. Naposledy se v Mohelnici jel závod započítávaný do mistrovství republiky v roce 2002. Chceme tak vrátit do Mohelnice mistrovský závod, který je zárukou účasti opravdových mistrů truck trialu.

Předpokládáme účast 55 až 60 posádek z České republiky i ze zahraničí, které budou soutěžit v sedmi třídách.

 

PR

Fotky

Další články

Komentáře