Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Sobota, 9. listopadu 2019 (21:07) Karel Lacina

Dnes v Sandown Parku zápolili piloti šampionátu Supercars.

I sobota patřila na okruhu v Sandown Parku pilotům šampionátu Supercars. Vše zahájil úvodní kvalifikační sprintový závod, který absolvovali druzí jezdci z jednotlivých posádek. Na pole position stál sice Alex Premat, ale jeho startovní reakce byla hodně špatná čehož využila dvojice Holdenů týmu Red Bull a do vedení šel Craig Lowndes následovaný Garthem Tanderem.

Dopředu se tlačil i Will Brown společně s Fullwoodem a Premat se propadal. To už však zářil Brown v barvách Penrite, kterému nejvíce svědčily zhoršující se povětrnostní podmínky, a po několika skvělých manévrech se vyhoupl až na druhou pozici.

Lowndes s přehledem zvítězil a udělal tak první krok ke splnění prvního z cílů týmu Holden Red Bull, k zisku pole pro hlavní závod. Druhý skončil Brown a následovali Tander, Fulwood, kterýsi svoji pozici udržel i přesto, že udělal hodiny, Randle a teprve šestý Premat.

 

1. Craig Lowndes HOLDEN COMMODORE ZB
2. Will Brown HOLDEN COMMODORE ZB
3. Garth Tander HOLDEN COMMODORE ZB
4. Bryce Fullwood NISSAN ALTIMA
5. Thomas Randle FORD MUSTANG GT
6. Alexandre Premat FORD MUSTANG GT
7. Luke Youlden HOLDEN COMMODORE ZB
8. Nichael Caruso FORD MUSTANG ZB
9. Richard Muscat HOLDEN COMMODORE ZB
10. Alex Davison FORD MUSTANG GT

Do druhého kvalifikačního sprintu na 20 kol startoval, díky vítězství svého kolegy, z první pozice Jamie Whincup. Závod byl velkou pneumatikovou ruletou, když někteří vyjeli na slickách a někteří dali přednost mokrým gumám, což se nakonec ukázalo i jako správná volba. Whincup bez problémů odstartoval a nikomu nedal nejmenší šanci.

Po několika okruzích už měl náskok téměř osmi sekund před druhým Andre Heimgartnerem. Druhý Holden v barvách Red Bull bohužel takové štěstí neměl, Shaune van Gisbergen kolidoval s De Pasqualem a pro prvního z této dvojice kohoutů to znamenalo diskvalifikaci.

Za dvojicí nejrychlejších projeli cílem další v pořadí David Reynolds, Will Davison, Scott McLaughlin a další mezi kterými nechyběla ani Simona DeSilvestro na 12 místě. Výsledky těchto dvou sprintů určily, že startu z první pozice do závodu na 500mil bude Holden Commodore v barvách Red Bull dvojice Lowndes a Whincup.

1. Jamie Whincup HOLDEN COMMODORE ZB
2. Andre Heimgartner NISSAN ALTIMA
3. David Reynolds HOLDEN COMMODORE ZB
4. Will Davison FORD MUSTANG GT
5. Scott McLaughlin FORD MUSTANG GT
6. Fabian Coulthard FORD MUSTANG GT
7. Lee Holdsworth FORD MUSTANG GT
8. Brodie Kostecki HOLDEN COMMODORE ZB
9. Chaz Mostert FORD MUSTANG GT
10. James Courtney HOLDEN COMMODORE ZB

Svůj závod už odjeli i jezdci v Super 2 Series pro starší vozy Supercars. Podmínky na trati byly doslova hororové a místy hustý déšt znemožnoval viditelnost. S tím se nejlépe vypořádal teprve 18ti letý Tyler Everingham se speciálem týmu MW Motorsport a po startu z deváté pozice se prokousával polem až ke konečnému triumfu.

Lídr šampionátu Bryce Fullwood protaktizoval výměnu pneu, kterou co nejvíce oddaloval. Většina jezdců využila k tomuto manévru výjezd saffety caru, ale Fullwood už to nestihl a vrátil se na trat až ve druhé desítce a aby toho nebylo mále ještě kolidoval s Randlem a v cíli byl rád za šesté místo.

Everinghama na stupních vítězů doplnili ještě druhý Kurt Kostecki a třetí Dylan O Keeffe.

 

1. Tyler Everingham NISSAN ALTIMA
2. Kurt Kostecki HOLDEN COMMODORE VF
3. Dylan O Keeffee HOLDEN COMMODORE VF
4.Will Brown HOLDEN COMMODORE VF
5. Jack Perkins HOLDEN COMMODORE VF
6. Bryce Fullwood NISSAN ALTIMA
7. Justin Ruggier HOLDEN COMMODORE VF
8. Zane Goddard NISSAN ALTIMA
9. Jack Smith HOLDEN COMMODORE VF
10. Ash Walsh HOLDEN COMMODORE VF

Tajenku kdo bude šampionem rozluštil druhý závod kategorie GT. Na čele byl po včerejšku Peter Hackett, ale Geoff Emery se rozhodně nehodlal vzdát a po výborném výkonu dnešní závod dokázal vyhrát právě před Hackettem, což mu stačilo, aby se mohl v cíli s celým týmem radovat z koruny šampiona.

Souboj této dvojice sledoval třetí v cíli Liam Talbot s Lamborghini Huracan.

1. Geoff Emery AUDI R8 LMS GT3
2. Peter Hackett MERCEDES CLK AMG GT3
3. Liam Talbot LAMBORGHINI HURACAN GT3
4. Mark Griffith MERCEDES CLK AMG GT3
5. Ryan Millier LAMBORGHINI HURACAN SUPERTROFEO
6. Nick Karnaros PORSCHE 991 GT3
7. Joseph Ensabella PORSCHE 997 GT3 CUP
8. David Greig PORSCHE 991 GT3
9. David Crampton KTM X BOW GT4

 

 

Zdroj faceb

Fotky

Další články

Komentáře