Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Sobota, 2. prosince 2017 (00:29) Pavel Jelínek

Dnes slavnostní otevření nového úseku rakouské dálnice A5 Schrick – Poysbrunn!!

Ministr Ťok se zúčastní slavnostního otevření nového úseku rakouské dálnice A5 Schrick – Poysbrunn
 
 Ministr dopravy Dan Ťok navštíví v sobotu 2. prosince Dolní Rakousko. Od 11 hodin se zúčastní slavnostního zprovoznění dálnice A5 v oblasti mezi Schrickem a Poysbrunnem. Nový 25 kilometrů dlouhý úsek umožní rychlejší cestování směrem do Vídně, zároveň usnadní cesty rakouských občanů do České republiky.

 
Dobudování dálnice D52, která by měla na státní hranici navazovat na rakouskou dálnici, komplikoval fakt, že Jihomoravský kraj neměl několik let Zásady územního rozvoje. Teprve jejich přijetím v říjnu loňského roku se mohl projekt dostavby opět dát do pohybu. V současné době se pokračuje v projektové přípravě, a to aktualizací dokumentace pro územní rozhodnutí u jednotlivých stavebních úseků.

Prvním úsekem dokončované dálnice, která nyní končí u Pohořelic, má být obchvat Mikulova. Jeho stavba by měla být zahájena v roce 2019. Na stavbu nyní probíhá územní řízení a zpracovává se dokumentace pro stavební povolení. Předpokládaný termín dokončení obchvatu je rok 2023.
 

 
ww.mdcr.cz

Další články

Komentáře