Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 23. října 2019 (10:18) Pavel Jelínek

Delší doba provozuschopnosti pro autobusy a autokary.

Busworld 2019

Scania zaručuje delší dobu provozuschopnosti pro autobusy a autokary

S ohledem na úspěch flexibilní údržby Scania nabízené pro nákladní vozidla od roku 2016 nabízí nyní Scania stejnou službu i pro autobusy nové generace. Každý autobus se používá odlišně a poskytuje jedinečná data v reálném čase. Na základě provozních faktorů, jako je spotřeba paliva, počet ujetých kilometrů a rychlost, může společnost Scania vytvořit optimální plán údržby.

Scania nepřetržitě monitoruje provozní data konkrétního vozidla, což umožňuje s velkou přesností určit, kdy je na něm třeba provést různé úkony v rámci údržby. Flexibilní údržba také účinně kombinuje různé prohlídky a preventivní údržbu tak, aby se prodloužila doba, kdy je vozidlo v provozu a generuje příjem. Lze tak minimalizovat neplánované návštěvy servisu mezi plánovanými prohlídkami, což také usnadňuje práci dispečerům dopravy.

Díky flexibilní údržbě Scania je plán údržby modularizován a průběžně aktualizován na základě provozních dat z vozidla. Produktivita je tak maximalizována a narušení denního provozu je minimalizováno. Základem pro tuto službu jsou připojená vozidla, monitorovaná prostřednictvím Scania Fleet Management, a servis vozidel prováděný v některém z 1 200 zapojených servisů Scania. Díky téměř 100 000 smluv na flexibilní údržbu nákladních vozidel po celém světě může Scania vycházet ze získaných zkušeností při vytváření své nové služby pro autobusy a autokary.

„Provozovatelé autobusů a autokarů mohou těžit z lepšího provozního využití autobusů, menšího počtu návštěv v dílně a potenciálního snížení počtu náhradních autobusů,“ říká Karolina Wennerblom, ředitelka produktového managementu a předprodeje, autobusy a autokary Scania.

 

Scania je přední světový poskytovatel dopravních řešení. Společně s našimi partnery a zákazníky směřujeme k udržitelnému dopravnímu systému. V roce 2018 jsme našim zákazníkům dodali 88 000 nákladních vozidel, 8 500 autobusů a 12 800 průmyslových a námořních motorů.

Čisté tržby byly celkem více než 137 miliard SEK, z čehož asi 20% se týkalo služeb. Společnost Scania, založená v roce 1891, nyní působí ve více než 100 zemích a zaměstnává přibližně 52 000 lidí. Výzkum a vývoj jsou soustředěny ve Švédsku, s pobočkami v Brazílii a Indii. Výroba probíhá v Evropě, Latinské Americe a Asii, s regionálními výrobními centry v Africe, Asii a Eurasii. Scania je součástí TRATON SE. Pro více informací navštivte: www.scania.com.

 

PR

Fotky

Další články

Komentáře