Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 4. září 2015 (23:35) Pavel Jelínek

David Vršecký je schopen závodit i v polomrtvém stavu....

Jan Kalivoda: David je schopen závodit i v polomrtvém stavu!

Na jedné straně radost z velmi povedeného domácího vystoupení, po kterém Adam Lacko udržel druhou pozici a Buggyra navýšila vedení v Poháru konstruktérů. Na straně druhé sílící obavy ohledně zdravotního stavu Davida Vršeckého!

Od tiskové konference v hotelu Ambassador je známo, že Davida ve značné míře limituje zranění kolena. A podle všeho bude hůře, v průběhu včerejšího pohárového závodu totiž, řešil kromě soupeřů "nahazování" poškozeného kloubu. "Dělaly se mi mžitky před očima, snad to alespoň na chvíli spraví obstřik a spousta ledu," doufal David před druhým závodem, který dovedl ke stříbrnému konci. "Teď to bude pár hodin o adrenalinu, v noci ale koleno přijde určitě k sobě. Takže Hungaroring v této chvíli neřeším."

Přitom dvojnásobný mistr Evropy se v souboji o vytoužený Pohár konstruktérů stává klíčovou figurou, neboť týmová strategie je postavena na co nejmenších ztrátách Adama Lacka v soubojích s Norbertem Kisse a vítězstvích Vršeckého nad týmovou dvojkou OXXO Racing Anthony Janiecem. Zatímco tato strategie vychází, z čehož rezultuje náskok 54 bodů. Do konce šampionátu však zbývají čtyři podniky. "David volal, že byl ráno u specialisty. Koleno jakž, takž drží, ale vše se může změnit jeden nevhodný pohyb," prozradil Honza Kalivoda s tím, že hlas Davida Vršeckého sice bude vyslyšen, nicméně konečné rozhodnutí je na managementu. "Loni v Zolderu David prokázal, že pokud to necháme na něm, bud závodit i v polomrtvém stavu. Letos nic podobného nehodláme připustit, na to má pro nás David z lidského i profesního hlediska velkou cenu."

V této souvislosti se naskýtá otázka, zdali do některého ze závodů neměl naskočit v první polovině šampionátu jeden z testovacích jezdců, v takovém případě by se totiž jeho body započítávaly do Poháru konstruktérů? "Je otázka, do kterého? Valencii nikdo pořádně neznal, Red Bull Ring ani Nogaro nejsou okruhy pro pro začínajícího jezdce, v případě Nurburgringu to platí dvojnásob. V úvahu přicházelo Misano, nicméně potřebovali jsme zaregovat na Kisse, který na Red Bull Ringu udělal maximální počet bodů a k tomu jsme potřebovali dva zkušené jezdce..."

Petr Bošnakov

Další články