Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 14. srpna 2015 (09:42) Pavel Jelínek

Další úspěch Josefa Šmardy v německém Porsche Sports Cupu na Oscherslebenu

Josef Šmarda se díky dalšímu skvělému představení na Oscherslebenu posunul na 6. místo
Tým Mičánek Motorsport s jezdcem Josefem Šmardou úspěšně absolvovali letošní čtvrtý podnik německé pohárové série Porsche Sports Cup na Oscherslebenu.

"Oschersleben je vždy tak trochu poznamenán slabší účastí. Je to dáno tím, že se to jede uprostřed léta a někteří jezdci jsou v daném termínu na dovolené. Přesto vše se nás tam sešli téměř tři desítky a mě se v této konkurenci podařilo vybojovat 5. a 7. místo, takže si myslím, že po úspěšném víkendu na Red Bull Ringu můžu být spokojen i s tímto podnikem," řekl po návratu z Německa český závodník Josef Šmarda.

"Okruh na Oscherslebenu je relativně krátký. Měří cca 3.600 metrů, což není zas tak mnoho a při třiceti autech na startu tam bývá někdy pořádně plno. Třeba hned v první zatáčce u Hotelu. Mám ale tuto dráhu moc rád. Startoval jsem tam již po čtvrté a jízdu na tomto okruhu si vždy hodně užívám. Třeba zatáčku Triple, ta je hodně o srdíčku, a když se to tam umí, tak je to velká radost."

"Před závody jsme vyměnili podvozek na aktuální specifikaci GT3, což byla veliká změna a klouzalo se mi s tím velice hezky. Auto bylo vůbec velice dobře naladěno a mnou zajeté časy by před dvěmi či třemi lety stačily s přehledem na bednu. Konkurence je však v tomto poháru obrovská a všichni se neustále zrychlují. Navíc mě ve druhém závodě v posledním kole celkem dost skřípli a tak jsem po ztrátě tří pozic projel cílem jako sedmý," dodává Josef Šmarda.

Páté a sedmé místo posunulo Josefa Šmardu v tabulce průběžného hodnocení na šestou pozici.
Výkony Josefa Šmardy ocenil i šéf týmu, pan Jiří Mičánek:
"Pan Šmarda zajel naprosto skvěle. Ty rozdíly mezi jezdci byly naprosto minimální a o umístění v cíli rozhodovaly i ty sebemenší detaily. Josef měl rychlost již od prvního dne, kdy se umístil v první pětce. Tento víkend se jel bez tréninků a začínalo se rovnou kvalifikací. My jsme před tímto podnikem udělali na autě nějaké změny a tak jsem rád, že to vše fungovalo hned od počátku.

Jsem rád, že se výkony našeho jezdce neustále zlepšují. Letošní výsledky by se sice na první pohled mohly zdát o něco horší, než tomu bylo před rokem, ale opak je pravdou. Zrychlilo se celé pole včetně nás, takže je vidět, že držíme krok s těmi nejlepšími a to je jen dobře. Aktuálně jsme v tabulce na šesté pozici. Pokud by se nám to podařilo dokonce sezóny dotáhnout na řekněme třetí místo, tak si myslím, že můžeme být všichni spokojeni."

Příští podnik Porsche Sports Cupu bude o víkendu 12.-13. září hostit slavné Spa-Francorchamps v Belgii.

 


PR: GP Group s.r.o.


PR

Další články