Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 13. června 2018 (00:39) Pavel Jelínek

Další domácí závod pro tým Angela Nieta.

Další domácí závod pro tým Angela Nieta

Nehoda Marka Márqueze v nedávné Velké ceně Itálie znamenala záblesk na děje pro jeho soupeře v boji o titul. Před závodem v Mugellu byl v čele s náskokem 36 bodů, teď vede o 23 bodů. Na druhé místo v celkovém hodnocení se teď dostal Valentino Rossi. Teď mají závodníci před sebou Velkou cenu Katalánska. 

Katalánský okruh se vrací k staršímu uspořádání – 13. zatáčka se po dvou letech obměn vrací k původní podobě. Většina týmů MotoGP už v Barceloně testovala a teď se pilně připravují na sedmé kolo sezony 2018.

Tým Ángela Nieta bude mít v Katalánsku jako hlavního sponzora firmu Compada. Tým je v dobré formě, v Mugellu získal devátou pozici. Španělský tým MotoGP v Barceloně nejezdil od nejnovějších úprav trati, byl nucen vynechat plánovaný den testů mezi francouzským a italským kolem. Bautista však míří do Barcelony plný optimismu, poté co se v Itálii vrátil do první desítky. Od Jerezu se mu na motocyklu víc daří. Jeho týmový kolega Karel Abraham se dál snaží skončit na bodované pozici – to je jeho hlavní cíl, zvlášť když v Itálii spadl v prvním kole závodu a skončil bez bodů. 

 


 
Álvaro Bautista: 
„Vracíme se zase na domácí závod. Jsem moc rád, že o tomto víkendu budu závodit v Barceloně. Je to okruh, který mám moc rád. Jezdci, kteří vyzkoušeli nový povrch, říkají, že je na něm méně nerovností a zatáčka, která byla změněna, aby odpovídala uspořádání pro F1, se vrátila ke své původní podobě. Byla to vždycky pěkná zatáčka a letos ji máme zase zpět. Na sedmé kolo sezony jedeme po dobré práci, kterou jsme zvládli v Itálii, protože i přes problémy, které jsme měli v tréninku, jsme se soustředili na závodní rychlost a podařilo se nám bojovat se dobře, jezdili jsme podobné časy na kolo jako jezdci vpředu. Skončili jsme k první dvojici víc, než se nám zatím podařilo během letošní sezony. Takže máme velkou motivaci a jsme připravení pokračovat v tomto trendu, chceme dál pokračovat směrem vzhůru a dál snížit ztrátu na vedoucí jezdce.”
 
Karel Abraham: 
„Jsem rád, že budu zase závodit v Barceloně, zvlášť když bude v 13. zatáčce původní uspořádání, to se mi líbí víc než to, co jsme měli loni. Je škoda, že jsme tu před dvěma týdny nemohli testovat. Plánovali jsme den na trati, ale nemohli jsme jezdit kvůli počasí. Doufejme, že o tomto víkendu nebude příliš horko a že bude po celé tři dny dobré počasí.”

 

 

Zdroj: TZ týmu

překlad: Hana Masaryková

Fotky

Další články

Komentáře